Top Channel/ U dhunua me sende të forta, del nga koma pas 15 ditësh avokati Sokol Mëngjesi
13/06/2024 22:54

Avokati Sokol Mëngjesi ka dalë nga koma pas 15 ditësh. Ai u dhunua nga tre persona më 29 maj në rrugën “Pjetër Bogdani”, pasi la fëmijën në kopsht. Familjarët njoftojnë se mjekët e nxorrën avokatin nga koma të enjten mëngjesin. Ai ndodhet aktualisht në një nga spitalet e Athinës, ku u dërgua me avion sanitar disa ditë pas ngjarjes me kërkesë të familjarëve, që kërkuan trajtim të specializuar për të. Avokati u godit me dorezë metalike nga tre persona. Nga 4 autorët e dyshuar të sulmit, ku 3 goditën avokatin dhe njëri i transportoi, në pranga ka rënë vetëm një. Dorian Aliaj, pasi u vetëdorëzua dëshmoi para grupit hetimor. Sipas tij, ai dhe Drivald Alia, Elton Kasaj dhe Romario Tabaku nuk e kishin planifikuar sulmin ndaj avokatit. Nga ana tjetër i ndaluari me iniciativë të policisë, Dritan Nano, i cili dyshohet si organizator i sulmit ndaj avokatit për motive pronësie, ka mbajtur qëndrim mohues duke e përjashtuar veten nga kjo ngjarje.

Top Channel/ Katër të huaj marrin pasaporta shqiptare, ceremonia në Bashkinë e Tiranës
21/07 12:38
Top Channel/ Saga e hakmarrjeve! Vrasjet e Sadikajt dhe Papës sollën zinxhirin e krimeve
21/07 12:30
Top Channel/ Dy të pafajshëm në atentat! Kamerieri në krye të detyrës dhe klienti Marsel Çela
21/07 12:30
Top Channel/Atentat për hakmarrje! Djemtë e viktimës dyshohen të përfshirë në vrasjen e Edmond Papës
21/07 12:29
Top Channel/ 3 te vrarë në Memaliaj! Ekzekutohet biznesmeni Shyqyri Kalemi dhe dy persona të tjerë
21/07 12:29
Top News/ Kapet hajduti “serial” i biçikletave, 44-vjeçari u zbulua nga kamerat e sigurisë
21/07 12:25
Top Channel/ Driloni, oaz qetësie! I preferuar këtë verë nga pushues vendas dhe të huaj
21/07 12:23
Top Channel/ Biznesi i ëmbël në vështirësi/ Bletërritësi ankohet për konkurrencën e pandershme
21/07 12:20
Top Channel/ Në Tale pushohet lirë/ Një shezlong në këtë plazh kushton 500 lekë
21/07 12:16
Top Channel/ Durrësi, magnet për vendas e turistë/ Pushuesit të kënaqur me kushtet dhe çmimet
21/07 12:15
Top Channel/ Darëzeza, plazh ekonomik/ Preferohet edhe për rërën me veti kurative dhe terapeutike
21/07 12:15
Top News/ Masakra me 3 viktima në Memaliaj/ Shkak për atentatin mafioz dyshohet hakmarrja
21/07 12:02
Top Channel/ Vidhte biçikleta në zona të ndryshme të Tiranës, arrestohet një 44-vjeçar
21/07 11:20
Top Channel/ Vrasësit i venë zjarrin makinën, flakët djegin një banesë
21/07 11:02
Top News/ Kush është viktima në Memaliaj!/ Një vit më parë tentuan t’i vrisnin dy djemtë
21/07 10:58
Top News/ Gjenden 3 kallashnikovë brenda makinës së autorëve të atentatit në Memaliaj, pamjet!
21/07 10:41
Top News/ Blindohet vendi, pika kontrolli në disa qytete për kapjen e atentatorëve!
21/07 10:39
Top Channel/ Gjenden armë në makinën e autorëve të masakrës, e dogjën në një fshat të Mallakastrës
21/07 10:36
Top Channel/ Autorët e masakrës në arrati! Postbollqe të shumta në autostradën Levan-Tepelenë
21/07 10:16
Top News/ 3 viktima dhe një i plagosur/ Atentat mafioz në Memaliaj, arratisen autorët
21/07 10:16