Top Channel/ SPAK kap ish kryebashkiakun, Kapri abuzoi në detyrë me tenderat. Pengoi zgjedhjet
13/07/2021 19:35

Dekreti i presidentit ilir Meta qe nuk njihte zgjedhjet e 30 qershorit 2019 , dhe qe e nxiti kryetarin e bashkise se Pogradecit te asaj kohe Eduart Kapri te shperndante nje urdher me shkrim per mos hapjen e shkollave si qendra votimi , e ka derguar kete te fundit si te pandehur ne gjykaten e posacme. Pikerisht shkresa e firmosur prej tij e ka vene ne veshtersi ish zyrtarin te cilit SPAK i ka ngritur akuzen e shperdorimit te detyres . se bashku me ish kryebashkiakun Kapri jane nen akuze dhe dy mirembajtesit Gurali dhe Safet Blaceri qe u arrestuan ne flagrance mbasi kycen tre shkolla dhe nje cerdhe, te miratuara si qendra votimi nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. akuza e dyte ndaj ish kryebashkiakut dhe vartesit te tij, zv kryetarit Avdulla Cano , lidhet me shkeljen e barazise ne tendera . Spak kembengul se Eduart Kapri ne bashkepunim me tre anetare te komisionit te vleresimit te ofertave abuzuan me nje tender me vlere 9 milione lek.

Top News-E tradhëtoi fytyra para policisë italiane/Shqiptari kapet me 20 kg kokainë në bagazh
01/10 22:52
Top News-E mitura rrëzohet nga kati i katërt i banesës/Sarandë, 13-vjeçarja me dëmtime në kokë
01/10 22:49
Top News-Miratohet udhëzimi për primaret/Në zgjedhje edhe simpatizantët që s’janë anëtarë
01/10 21:09
Top Channel/ Bujqësia, 146 milionë €/Programi IPARD III do financojë fermerët, bashkitë dhe shoqatat
01/10 20:03
Top News-Para me shumicë në pikat kufitare/Sekuestrohen nga policia, ja pistat e hetimeve
01/10 19:56
Top Channel/Hetim në Austri, Itali e San Marino/SPAK nisë letërporosi për dosjen hetimore ndaj Metës
01/10 19:36
Top Channel/ Kullë e re në Tiranë/ “Mbushet gropa e Hajdin Sejdisë”, shpallet projekti fitues
01/10 19:24
Top Channel/ Dita botërore e kafesë/ 1 tetori, dita ndërkombtares e pijes më të përdorur në botë
01/10 18:52
Top Channel/ Dita botërore e kafesë/ 1 tetori është shpallur dita ndërkombtares e pijes më të përdorur në botë
01/10 18:51
Top Channel/ Bie nga kati i katërt 13-vjeçarja në Sarandë, transportohet drejt Traumës në Tiranë
01/10 18:06
Top Channel/ Kreu i KOKSH vlerësohet në Olimpia, merr çmimin Laurel nga Komiteti Olimpik Europian
01/10 15:44
Top News-Kapet shtetasi rus në Shqipëri!/Ishte shpallur në kërkim nga Gjermania për trafik droge
01/10 15:38
Top Channel/ …por shirat nuk mjaftojne, sinoptikanët: Në tetor duhen edhe dy episode me rreshje
01/10 15:09
Top Channel/ Mbanin dhjetëra kilogramë kanabis në makinë dhe banesë, arrestohen katër persona
01/10 14:47
Top News-Një ditë në rrugën që ‘merr jetë’ njerëzish/Aksi Fushë Krujë-Lezhë, aty ku jetohet me frikë
01/10 13:38
Top News-6 orët e takimit me Hashim Thaçin në burg/Behgjet Pacolli në Hagë me një ‘ushtri’ shqiptare
01/10 13:36
Top Channel/ Sheshi “Skënderbej”. Debate për të vendosur edhe shtatore të Ismail Qemalit
01/10 12:37
Top Channel/ Durrës, arrestohet shtetasi rus i shumëkërkuar nga drejtësia gjermane për trafik droge
01/10 12:29
Top Channel/Lind “policia” e dritave, do fikin dritat në institucione. Rama: Masat shtyhen në nëntor
01/10 12:09
Top Channel/ Do shkëmbenin pakon me një kilogramë kokainë, arrestohen dy bashkëpunëtorët
01/10 11:45