Top Channel/ “Rruga drejt BE, me gjemba”! Ministri i Jashtëm grek “kërcënon” për çështjen Beleri
08/08/2023 20:17

Me mënyrën se si vepron qeveria shqiptare, me sa duket ajo po qëllon këmbët e saj, pasi vetë kryeministri i Greqisë e ka shtruar këtë çështje në samitin e Natos në Vilnius tek homologu i tij shqiptar në tone të ashpra, duke i theksuar se këmbëngulja e palës shqiptare për mosmarrjen e masave për lirimin e zotit Beleris dhe kryesisht moslejimi për tu betuar ,fakt që mund ti kushtojë atij shkarkimin nga detyra, do të nënkuptojë përkeqësim serioz të marrëdhënieve dypalëshe. Gerapetritis ka zbuluar se ka pasur dy telefonata të vështira me homologen shqiptare Olta Xhaçka, për këtë çështje, por edhe ka njoftuar gjatë kontakteve të tij me zyrtarët e lartë të BE-së se nëse Shqipëria nuk ndryshon qëndrim , Athina do të jetë tepër e ashpër në procesin e anëtarësimit të Tiranës.

Top News/ Miliardat e ish-shefit të operacionales. Apeli i Posaçëm lë në fuqi vendimin e bllokimit
13/06 13:41
Top Channel/ Vrasja e 11-vjeçares, gruaja e autorit: Njerëzit më akuzojnë! Shpresoj të dalë i vdekur
13/06 13:39
Top News/ Beleri intervistë për Reuters / ‘Nuk jam përçarës, unifikova popullin grek’
13/06 13:32
Top Channel/ Del ekspertiza e 20-vjeçarit shqiptar që u konfliktua në Kretë: Vdiq si pasojë e…
13/06 13:10
Top News/ Rrezikoi të futej me makinë brenda dyqanit, shoferi merr plagë në kokë
13/06 12:35
Top Channel/ Aksident në Vlorë! Mjeti tenton të parakalojë autobusin, përfundon te qepenat e dyqani
13/06 12:33
Top Channel/ Mbyllet konferenca e EUROPOL/ Dakordësi për bashkëpunim në luftën me krimin
13/06 12:30
Top Channel/ Pelegrinazhi në Kishën e Laçit/ Besimtarët në mbylljen e 13 të martave të shenjta
13/06 12:29
Top Channel/ Metalurgjiku, simbol i ndihmës kineze! Mesazhet, 75-vjetori i marrëdhënieve diplomatike
13/06 12:22
Top Channel/ Të miturit, më pak dënime/ Gjyqtari: Evidentimi i problematikëve nis nga shkolla
13/06 12:19
Top News/ Nën akuzë për shpërdorim detyre/ Dënohet me 8 muaj burg ish-kryebashkiakja e Libohovës
13/06 12:06
Top News/ Ditëlindja e Partisë Socialiste / Rama shmang fjalimin e gjatë, ‘senatorët’ nuk mungojnë
13/06 11:52
Top Channel/ Vrasja e Nikulajt/ Ruben Saraiva paraqitet në gjykatën e Lezhës, kërkon ndryshim mase
13/06 11:39
Top News/ 120 mijë euro, apartament dhe prona/ I sekuestrohen pasuritë 36-vjeçarit në Fier
13/06 11:06
Top News/ Meta takon ‘Dumdumanin’. Pas Kryemadhit, edhe ish-Presidenti thirret në SPAK
13/06 11:03
Top News/ Seanca e parë në themel për Gjicin/ Mungon Alma Kaçi, togat e zeza vendosin ta shtyjnë
13/06 10:48
Top Channel/ Ferrari 130 mijë €, apartamente, toka/ Pamje nga sekuestrimi i pasurisë së 36 vjeçarit
13/06 10:39
Top News/ Meta në SPAK- Po shkoj të takoj Dumdumanin
13/06 10:24
Top Channel/ Aksident në aksin Levan-Tepelenë, 30-vjeçarja humb kontrollin e makinës
13/06 10:13
Top News/ Shëtiste turistë me jaht pa licencë/ Gjobitet pronari, i bllokohet mjeti
13/06 09:04