Top Channel/ Rinumërohen kutitë e Belshit, Partisë Socialiste i shtohen votat
06/06/2023 22:11

Pas rinumerimit te 40 kutive per bashkine e Belshit, me vendim te komisionit te ankimimeve dhe sanksioneve, rezultati per kandidatin fitues nuk ndryshoi. Diferenca mes Arif Tafanit te Ps dhe Bedri Qypit te koalicionit Bashke Fitojme u thellua nga 40 ne 49 vota per kandidatin socialist. Pas rinumerimit perfaqesuesit e Bashke Fitojme kerkuan edhe pavlefshmerine e kutise se burgut Kosove te Belshit, por kjo kerkese u rrezua nga KAS. Po ashtu KAS vendosi me shumice votash edhe rrezimin e kerkeses per shpalljen te pavlefshme te kutise se burgut te rrogozhines. Ky vendim u konsiderua si i padrejte nga perfaqesuesit e Bashke Fitojme dhe paralajmeruan se vendimin do ta dergojne ne Kolegjin Zgjedhor. Sa i perket Bashkise se Kamzes, KAS hodhi posht edhe kerkesen e koalicionit pwr marrjen e njw eksperti tw huaj pwr ekspertimin e pajisjeve elektronike ndersa do te jape te merkuren vendimin per shpalljen ose jo te pavlefshme te zgjedhjeve te 14 majit ne bashkine e Kamzes. Sipas kandidati te bashke fitojme Arjan Hoxha gjate procesit zgjedhor ne Kamez eshte evidentuar votim familjar, prezence e punonjesve te administrates ne komisione si dhe asistim i personave me te drejte vote. Keto arsye sipas tij jane te mjaftueshme per ti shpallur zgjedhjet e pavlefshme ndersa paralajmeroi ankimin te vendimit nese nuk do te jete ne favor te tyre. Per top channel Doris Sallaku

Top Channel/ Kuvendi debat për Kosovën. “Situata dramatike”, opozita kërkon dënimin e Serbisë
02/10 23:07
Top News- Çfarë po ndodh në Vlorë/ Policia aksion blic, shoqërohen më shumë se 10 persona
02/10 22:52
Top News – Vuçiç, 4 mijë trupa në kufi me Kosovën / Mbron terroristët nga ‘regjimi i Kurtit’
02/10 22:39
Top News – ‘NATO të ndalë me çdo kusht Serbinë’/ Analiza e BILD-Edhe ushtarakisht nëse duhet
02/10 22:39
Top Channel/ Policia e Vlorës dhe Renea në aksion, shoqërohen disa persona
02/10 22:37
Top News – ‘Na la 40 vjet pas dere’, Erdogan: Nuk presim gjë nga Bashkimi Europian
02/10 21:42
Top News – ‘Mos ndalni sanksionet ndaj Rusisë’, apeli i Zelenskyt ndaj ministrave të BE-së
02/10 20:53
Top News- ‘Rusia mund të jetë e përfshirë’/ Kurti- Bandat serbe nuk kanë shans me policinë e Kosovës
02/10 20:53
Top Channel/Të rinjtë më pak punë se të vjetrit!Shqipëria,e para në rajon për punësimin e 55-64 vjeç
02/10 19:53
Top Channel/ Pensionistët: Nuk mjafton Të moshuarit: Na ndihmojnë fëmijët dhe punojmë ende
02/10 19:51
Top Channel/ Kuvendi nis me një minutë heshtje/ Për policin e Kosovës që u vra nga terroristët
02/10 19:51
Top Channel/ Rama vizitë në Kroaci! Mbështetje për Kosovën, integrimin dhe marrëveshje për pensionet
02/10 19:45
Top News – Kroacia kërkon ndëshkimin e Serbisë- Sulmi në Veri, i planifikuar
02/10 19:41
Top News – Serbia, bazë ushtarake afër Kosovës / Mblidhet komisioni i sigurisë, konfirmohet me dron
02/10 19:22
Top Channel/ Rama vizitë zyrtare në Kroaci, takohet me presidentin Milanoviç
02/10 18:51
Top Channel/ Zjarri në Pishporo, Peleshi: Më i vështiri ndonjëherë. Ndërhyrje nga ajri e toka
02/10 18:30
Top News – Apartamente e garazhe në Tiranë/ Sekuestrohen 1 mln euro prona të një të dënuari me burg
02/10 18:28
Top News – Moment prekës, prindërit ndahen nga fëmijët për të shkuar në burg
02/10 18:28
Top News-Basha, ‘plan’ për t’i marrë selinë Berishës/ ‘Ofensivë’ ligjore me bashkitë dhe përmbarimin
02/10 18:27
Top News – Zjarret ‘djegin’ Fierin/ Peleshi-Situatë e vështirë, por jo për evakuim
02/10 18:18