Top Channel/ Rama për Erdogan: I jep kujtim fjalës vëllazëri
17/01/2022 14:10

Kryeministri Edi Rama ka folur në ceremoninë e dhurimit të shtëpive të rindërtuara në Laç me financimin e qeverisë turke. I pranishëm është edhe presidenti Erdogan, për të cilin tha se i jep kujtim fjalës vëllazëri. Edi Rama: Ja ku jemi sot, këtu është materializimi i të gjithë fjalëve të bukura. Këtu mund të shikohet cfarë do të thotë kur Erdogan thotë “Shqipërinë e kam në zemër dhe çfarë i dhemb Shqipërisë, më dhemb edhe mua”. Mustafa Kemal Ataturk mbolli në shpirtin e Turqisë moderne frymën se njerëzimi është një trup i vetëm dhe çdo komb është pjesë e atij trupi.

Top News- Zgjidhet Kryesia e re e PD/ Pushon së funksionuari Komisioni i Rithemelimit
28/05 19:18
Top Channel/ Kryesia e re e PD, Këshilli Kombëtar zgjedh sot anëtarët e rinj
28/05 15:03
Top News- Berisha, ‘antidot’ për demokratët!/ Sulmon Bashën nga Këshilli, tregon 2 sëmundjet
28/05 14:41
Top Channel/ Kryesia e re e PD/ Këshilli Kombëtar zgjedh sot anëtarët e rinj
28/05 12:38
Top News- PD prezanton kandidatët për Kryesinë/ Berisha: Qëndrim brutal ndaj Topallit e Imamit
27/05 22:57
Top News- Alibeaj, përgjigje në emër të PD: Berisha bashkëpunon me Ramën, ja si faktohet
27/05 15:20
Top News – Distancimi i europianëve nga PD!/Kongresi i PPE, nuk ka ftesë as Berisha as Alibeaj
27/05 15:19
Top News- Berisha quan Alibeajn sharlatan/ Akuza Bardhit e Ballës për vrasjen në Elbasan
27/05 15:02
Top Channel/ Mediu pritet nga Nikolaj Ciuca, falenderon Rumaninë për mbështetjen ndaj Shqipërisë
27/05 10:05
Top News- Vonesat që mbajnë firmën e PD/ Alibeaj cakton emrat për dy reformat e rëndësishme
26/05 17:23
Top News- Balla i përgjigjet Alibeajt: Fshihet pas një letre, po diskutojmë me grupet e tjera
26/05 16:34
Top News-Presidenti, PD e Alibeajt merr vendim!/Kryesia re pas zgjedhjeve në PD, takimet e Berishës
26/05 16:32
Top Channel/ Veliaj pret homologun nga Parma: Krenar për mikpritjen e qytetarëve të Tiranës
26/05 15:24
Top News-Berisha, para mbledhjes së grupit/Pse nuk më uruan ambasadorët për zgjedhjen si kryetar
26/05 12:43
Top News- Vendoset raundi i 3 për Presidentin/ Alibeaj kërkon marrëveshje, Balla: Nuk çojmë kandidat
24/05 18:05
Top Channel/ Panairi i punës/ Hapet në Durrës, bizneset kërkojnë 1500 punëtorë
24/05 15:31
Top Channel/ PPE do diskutojë për krizën në PD/ Deklarata nga kreu deputeti David McAllister
24/05 15:30
Top News-Replikat Rama-Berisha në Kuvend/Seanca me dy protagonistë, ja çfarë ndodhi
23/05 22:30
Top News – Raundi i dytë, sërish digjet në Kuvend/ Asnjë emër, opozita ka dhe një shans
23/05 19:14
Top News- Fyerje dhe fjalor banal në Kuvend!/ Berisha akuzon Spiropalin, pas tij dhe Paloka
23/05 16:29