Top Channel/ Rama hap Samitin e Krerëve të BP: Shenjë e vullnetit për zbatimin e planit të BE
10/06/2021 11:29

Kryeministri Edi Rama ka hapur punën e Samitit me drejtuesit e Ballkanit Perëndimor dhe gjatë fjalës së tij ka falënderuar pjesëmarrësit. Rama theksoi se pjesëmarrja e tyre në këtë Samit është një shenjë e qartë e vullnetit tonë për të marrë autorësi rajonale të zbatimit të panit të BE për BP dhe të tregut të përbashkët rajonal. Rama: Faleminderit që pranuat ftesën dhe i uroj mirëseardhjen secilit prej jush në Tiranë. Pjesëmarrja juaj në këtë samit të 6 se Ballkanit perëndimor është një shenjë e qartë e vullnetit tonë për të marrë autorësi rajonale të zbatimit të panit të BE për BP dhe të tregut të përbashkët rajonal. I jam mirënjohës Komisionerit të BE që e nisi dhe e promovoi këtë plan të madh si një instrument kyç që do ta në ndihmojë të rimëkëmbemi në një epokë post pandemike dhe të punojmë mbi rezistencën social ekonomike, të shkojmë drejt rritjes së qëndrueshme dhe të ndërtojmë mbi tranzicionin e gjelbër dhe digjital të ekonomive tona.

Top Channel/“Porti i Durrësit, lavatrice parash”, Xhaferri pyetje për Ramën: Ku do zhvendoset porti?
23/07 15:34
Top Channel/ Ndahen paratë e zgjedhjeve: PS merr 56 mln lekë, PD, 33 mln lekë dhe LSI 19 mln lekë
22/07 15:11
Top Channel/ Rama-Zaev-Vuçiç, takim on line/ Biseda për forumin ekonomik që do të mbahet në Shkup
22/07 12:08
Top News – Dorëheqje pas Kuvendit të PD/Ardian Isufi shpjegon arsyet e vendimit të tij
21/07 14:30
Top News – ‘Kuvendi Kombëtar për t’u harruar’/Nishani sulmon ashpër Bashën dhe vendimet e marra
19/07 14:52
Top Channel/ Ristani e Harxhi jashtë këshillit/ 300 emrat e forumit më të lartë të PD
18/07 19:30
Top News – Emrat e rinj të Këshillit Kombëtar/Sulmuan Bashën, përjashtohen Harxhi dhe Ristani
18/07 16:26
Top Channel/ Këshilli i ri kombëtar i PD, gjatë natës janë numëruar votat e delegatëve
18/07 12:45
Top News – ‘Basha kuvendon me metodën e strucit’/Arben Ristani sulmon ashpër kryedemokratin
18/07 11:56
Top News – Mblidhet Kuvendi Kombëtar i PD-së/ Propozimet e Bashës sjellin ndryshim në statut
17/07 15:48
Top Channel/ Basha: Do rikthehemi në Parlament! Betejat do vazhdojnë me çdo mjet
17/07 15:02
Top Channel/ Basha: Opozitë pa kompromis! Sot vendoset rruga që do ndjekë PD
17/07 12:29
Top Channel/ Basha: Opozitë pa kompromis/ Kreu i PD: Ndodhi vjedhja më e madhe e zgjedhjeve
17/07 12:08
Top Channel/ Abazoviç ka një porosi pas takimit me Bashën: Mos krijoni tensione!
16/07 17:31
Top Channel/ PD mbledh kuvendin kombëtar. Basha do tregojë rrugën që do të ecë partia demokratike
16/07 15:19
Top Channel/ Debate për analizën e humbjes. Kryesia e PD miraton dokumentin e 25 prillit
16/07 12:58
Top Channel/ PD do të mbledhë kuvendin kombëtar. Nesër do të ndryshohet dhe statuti i partisë
16/07 12:56
Top Channel/Debate për analizën e humbjes, PD miraton dokumentin e 25 prillit, ndryshimet në statut
16/07 02:09
Top Channel/ Rama: Do ndërtojmë rrjet antikorrupsion në të gjithë shërbimin publik!
15/07 12:18
Top Channel/ Rama për negociatat: Vafshin në djall! S’ka më përgatitje për dasmën e tretë
14/07 16:42