Top Channel/ Protestojnë gazetarët, nuk lejohen të ndjekin punimet e komisioneve të Kuvendit
09/06/2021 15:29

“Eja KUVENDojmë”, kështu u quajt protesta e mbajtur nga gazetarët para Parlamentit të vendit kundër një rregulloreje të re për akreditimin, akomodimin dhe orientimin e gazetarëve pranë Kuvendit të Shqipërisë. Vendimi që mban firmën e kreut aktual të Kuvendit Gramoz Ruçi, daton më 2 qershor 2021. Sipas gazetarëve rregullorja cenon punën e tyre dhe mbi të gjithë lirinë e medias në vend. Esiona Konomi: Prej 8 vitesh mbuloj aktivitetin e Kuvendit, duke marrë akreditim çdo vit. Nga shtatori e tutje akreditim për ne do të thotë të marrësh leje për t’u futur në bodrumin e Kuvendit. Dhe prej aty mund të shohim në ekran zhvillimin e mbledhjeve, kjo kur të ndezë apo fikë kamerën Kuvendi. E mbani mend kur Armando Prenga qëlloi me rrip pantallonash një deputet? Ishin kamerat tona në korridoret e kuvendit që e kapën këtë ngjarje që më pas nxiti Ligjin e Dekriminalizimit.

Top News-Plagosi me thikë 5 persona në xhami/Prokurori ‘fal’ agresorin, reagon Imami Ahmed Kalaja
25/07 20:04
Top News-Aksidenti tragjik në Kroaci/E hëna shpallet ditë zie kombëtare në Kosovë
25/07 20:01
Top Channel/ Solidariteti i shqiptarëve në Kroaci/ Dy vëllezërit nga Suhareka, pranë të lënduarve
25/07 19:55
Top Channel/ Zjarr në një banesë të pabanuar në pronësi të 80-vjeçarit
25/07 19:52
Top Channel/ Ekskluzive/Flet për TCH i mbijetuari i aksidentit në Kroaci: Ndodhi 3 orë pas pushimit
25/07 19:49
Top Channel/ Dita e fundit e vaksinimit të hapur/Gjatë gjithë javës u vaksinuan mbi 90 mijë persona
25/07 18:58
Top News-Studimi i ri për variantin Delta /2 doza të Pfizer dhe Astrazeneca janë efektive
25/07 18:54
Top News – Aksident i frikshëm në Lezhë/ Makinat përplasen me biçikletën, plagosen 3 persona
25/07 18:54
Top Channel/ Zyrtare, “Delta” në Shqipëri/ E konfirmojnë analizat nga Berlini
25/07 18:37
Top Channel/ Aksidenti tragjik, vdesin 10 kosovarë, përmbyset autobusi! Shkak përgjumja e shoferit
25/07 18:18
Top Channel/RENEA plagos të shumëkërkuarin/ Shkodër,52-vjeçari kërkohej për dy vrasje prej 10 vitesh
25/07 18:07
Top Channel/ Përplasen dy makina me biçikletën në aksin Shengjin-Lezhë, plagosen 3 persona
25/07 17:52
Top News – Ministria e Shëndetësisë: Vaksinohuni! Varianti delta i covid mbërrin në Shqipëri
25/07 17:37
Top Channel/ Tapë në timon e qarkullim pa patentë, 12 të arrestuar në aksin Milot-Morinë
25/07 16:44
Top News – Agresori me thikë në xhami/Mbyllen hetimet, vuante nga çrregullime mendore
25/07 16:24
Top News-Vihen në pranga 3 persona/ Akuzohen për vepra të ndryshme penale
25/07 15:39
Top News – Policia me dorë të hekurt…!/Vlorë, Ardi Veliu shton kontrollet pas protestave
25/07 15:38
Top News – ‘Nuk jam peshkatare, jam diplomate’/Yuri Kim ia faturon përgjegjësinë institucioneve
25/07 15:34
Top Channel/ Dy refugjatët sirianë, babë e bijë gjenden pas disa orësh kërkime në një zonë malore
25/07 15:07
Top Channel/ Drejt peshkut të madh? Kim: Unë nuk jam peshkatare! Gënjejnë ata që thonë se…
25/07 14:51