Top Channel/ Po vjen Derbi i Tiranës, në javën e 33-të do përballen Partizani dhe Tirana
12/05/2021 15:31

Java e 33-të e Superiores duket t’i lë mënjanë për një cast objektivat, individual nga zhurma e derbit të kryeqytetit Partizanit-Tirana. Të dyja skuadrat janë në një formë shumë të mirë edhe pse objektivat janë të ndryshme për momentin. Ilir Daja shprehet më optimist duke tentuar t’i kalojë cdo sa i përket presionit të ndeshjes Tiranës, në konferencën për shtyp një ditë përpara derbit. Ilir Daja: Ka një bonus psikologjik fitorja në derbi. Presioni është te kundërshtari, sepse kemi fituar 2 herë dhe kemi barazuar 1 herë. Derbi nuk lidhet me njëri tjetrin, në këto momente që jemi, pritshmëritë do jenë të mëdha. Rivaliteti është maksimal. Jemi më lart se kundërshtari në përmallje direkte, duhet të motivohemi njësoj si në derbit e tjerë. Ndërkohë drejtori i partizanit Olsi Rama i pranishëm në konferencë vazhdon me kritikat e tifozerisë ku sipas tij skuadrat e tjera nuk e resdpektojnë protokollin ashtu si të kuqtë. Olsi Rama: Partizani ka një disavantazh. Kur luan jashtë Partizani ka tifozë kundërshtarë, në Laç, në Shkodër dhe në Korçë, ndërkohë që ne e respektojmë protokollin. Në Laç e pamë të gjithë se çfarë ndodhi dhe ajo ishte e turpshme. VIP-at, tifozët e Skënderbeut, ishin gjatë gjithë pjesës së dytë mbështetës së skuadrës kundërshtare edhe këto ndikojnë te lojtarët, të cilët nuk i kanë prej një viti tifozët. Humbjen e fundit bardhebluve ja ka shkaktuar pikërisht Partizanit në muajin mars, që nga ajo kohë Tirana ka bërë shumë mirë duke rikuperuar pikë ndjeshëm në klasifikim. Orges Shehi: Sigurisht që është ndeshje e rëndësishme. Na ndajnë vetëm 4 javë nga mbyllja e kampionatit, javët ikin. Shpresoj të bëjmë mirë dhe nesër të marrim 3 pikët. Unë mendoj që në futboll nuk ka këtë sezon apo tjetrin. Ka momente dhe momenti është nesër. Nuk duhet të mendojmë se bota rregullohet rreth nesh dhe të marrim 3 pikë. Duhet të menaxhojmë energjitë për t’u paraqitur sa më mirë nesër. Ndeshja derbi do të luhet ditën e enjte në orën 19:00 në stadiumin “Ari Albania”, ndërkohë që më herët do të luhen të gjitha ndeshjet e kategorisë Superiore në të njëjtën ditë.

Top Channel/ Top Arena e europianit/ Emisioni më i ri në Top Channel
11/06 20:16
Top Channel/ Sot nis kampionati Europian/ Ndeshja e parë ajo mes Italisë dhe Turqisë
11/06 20:06
Top Channel/ Rally në Gjirokastër/ 200 pilotë nga 30 vende të botës garuan për dy ditë
09/06 19:56
Top Channel/ Flamurtari kampione/ Në basketbollin e femrave, vajzat vlonjate fitojnë titullin e 23
09/06 19:55
Top Channel/ Rally në Gjirokastër/ 200 pilotë nga 30 vende të botës garuan për dy ditë
09/06 12:53
Top Channel/ Sot miqësorja Shqipëri-Çeki/ Më herët Shqipëria barazoi në miqësoren me Uellsin
08/06 15:44
Top Channel/ Flamurtari në kategorinë e dytë/ Dëshpërimi i ish futbollistëve për gjendjen e keqe
07/06 19:55
Top Channel/ Atletike/ Shqipëria shkëlqen në San Marino, 3 medalje ari dhe 1 bronzi!
05/06 20:36
Top Channel/ Superiorja shet emrin/ Shifra minimale cilësohet si një pikë uji
05/06 19:27
Top Channel/ Miqësorja me Uellsin/ Reja analizon kundërshtarin dhe tregon referencat e formacionit
04/06 19:54
Top Channel/ Kukësi në dorën e Pejiç/ Në mbyllje të sezonit verilindorët shkarkuan trajnerin Josa
03/06 19:58
Top Channel/ Edi Reja dirigjon himnin, Kombëtarja shqiptare e këndon në Uells
03/06 17:57
Top Channel/ Miqësoret e Kombëtares/ Cikalleshi dhe Bare i vlerësojnë në maksimum
02/06 19:59
Top Channel/ Orges Shehi në krye të Tiranës/ 11 fitoret e ekipit kanë çuar në rinovimin e kontratës
02/06 19:58
Top Channel/ Kupa e dytë brenda 24 orësh, sërish festë në Shkodër
02/06 00:46
Top Channel/ Shkodra në festë për Vllazninë. Rrugët e qytetit plot deri në orët e para të mëngjesit
01/06 15:36
Top Channel/Në pritje të ofertave/Presidenti i Vllaznisë:Ka rinovuar, kanë mbetur vetëm disa detaje
01/06 15:30
Top Channel/ Qitja shqiptare merr ftesë për pjesëmarrje në Lojërat Olimpike
01/06 12:15
Top Channel/ Triumfon Vllaznia, fiton Kupën e Shqipërisë pas 13 vitesh
01/06 07:40
Top Channel/ Vllaznia “zgjon” Shkodrën! Mijëra shkodran presin ekipin në festë pas fitores
01/06 03:51