Top Channel/ PD ia lë Himarën PBDJ/ Petro Gjikuria, kandidati i opozitës për zgjedhjet e 4 gushtit
10/07/2024 19:43

Opozita vendosi te suprizoje me garen per Himaren duke vendosur si kandidat jo nje minoritar, por nje emigrant nga Amerika i njohur ne vendlindjen e tij Drimadhe per bizneset e tij. Vangjel Dule ka ne plan te "rrembeje" votat e himarioteve me sipermarresin shqiptaro amerikane petro gjikuria ne zgjedhjet qe do zhvillohen me vapen perveluese te gushtit. Partia demokratike vendosi tia lerw edhe kwtw here aleatit te tij PBDNJ ekskluzivitetin e kandidatit per Himarwn, duke mbeshtetur emrin e propozuar prej tij. Negociatat nuk kanw qwnw tw vwshtira. Vangjel dule ka shkuar me disa propozime nje dite me pare nw zyrwn e sekretarit te pergjithshem flamur noka, i cili ne emer te partisw demokratike ka dhwnw bekimin pwr emrin e Gjikurise i cili ne garen e 4 gushtit do kete perballe rivalin e partise socialiste vangjel tavo. Edhe pse djali i fredi belerit kishte shprehur deshiren per te vijuar udhen e nderprere te babait, ajo e tij mbeti vetem nje deshire pasi ne fund u vendos qe ne zgjedhjet per himare te garoje nje tjeter Petro, ai me mbiemer Gjikuria, anetar i federates panepiriote. Arrestimi i fredi belerit i hapi rruge zgjedhjeve ne himare, e cila peitet te jete serish vater e nxehte e konfliktit politik jo vetem per kohen kur himariotet do i drejtohen kutive te votimit ne pikun e sezonit turistik por edhe per shkak te kontestimit te opozites per menyren e procedurave qe u ndjek shpalljen e dates se zgjedhjeve nga presidenti i republikes ndaj te cilit u be dhe nje padi.

Top Channel/ 60-vjeçari terrorizon lagjen në Korçë, qëllon me armë nga banesa
16/07 11:11
Top Channel/ Sherri me policët në Lungomare! Çfarë vendosi Gjykata e Vlorës për dy autorët
16/07 10:59
Top News/ Kërkojnë revokim të masave të sigurisë/ Gjykata e Lartë vendos për Berishën dhe Malltezin
16/07 10:41
Top News/ U plagosën dy policë gjatë sherrit në Vlorë, lihen në burg dy persona
16/07 10:38
Top Channel/ Pamje nga plazhi në ishullin e Sazanit, Rama: E kanë “sulmuar” turistë të huaj e vendas
16/07 10:25
Top News/ Rama publikon pamje nga ishulli i Sazanit: E kanë ‘sulmuar’ të huajt
16/07 09:29
Top Channel/ “Dritë e diellit”, Meriton Mjekiqi uron djalin për ditëlindje, poston foto me të: Mos…
15/07 23:17
Top Channel/ Nokës i hiqet e drejta për të folur në Kuvend, shkon drejt foltores! Ndërhyn garda
15/07 22:59
Top Channel/ “Po bëhet një gabim i madh”,Xhafaj kritika drejtësisë së re: S’është garë statistikash
15/07 22:16
Top Channel/ Opozita i bën “gjyqin” Altin Dumanit, akuzat e forta e përgjigjja e kreut të SPAK
15/07 22:08
Top News/ U arrestua dhe ekstradua në Itali. Lirohet Sokol Sinomati, do hetohet në gjendje të lirë
15/07 22:04
Top News/ Estonezët, interes për Shqipërinë. Futet në hartën e destinacioneve turistike
15/07 21:22
Top Channel/ Iu vu tritol jashtë derës së apartamentit, kush është Xhovana Nikolli? I dashuri…
15/07 21:20
Top Channel/ “O Nuredin Dumani, mbaje dashnoren”, shpërthimi i tritolit që iu bë motrave, në TikTok…
15/07 21:19
Top Channel/ Beleri niset drejt Strasburgut, 5 ditë leje për t’u betuar si eurodeputet
15/07 19:43
Top Channel/ Opozita “gjyq” Dumanit në kuvend, i kërkuan llogari për Berishën,
15/07 19:37
Top News/ Oficer policie në Shqipëri/ E shkuara si ‘skifter’ i efektivit të policisë së Lezhës
15/07 18:35
Top News/ Deri në 600 euro nata/ Jugu mbetet bosh, pushuesit nuk e zgjedhin për çmimet
15/07 17:25
Top News/ Droni ndëshkon shoferët e pabindur/ Kapen në shkelje dhjetëra shoferë, gjobiten
15/07 17:16
Top News/ Vjedhja në kombinatin e Poliçanit/ Çuçi dëshmon në prokurori: U thirra si person në dijeni
15/07 16:34