Top Channel/ Nga serenatat te elementët e karnavaleve, ‘Mbrëmje korçare’ në Gjirokastër
20/06/2021 11:26

Në Gjirokastër kjo fundjavë është plot ritëm, muzikë dhe performanca kostumesh. Janë ndërthurur bashkë artistët korçarë dhe ata vendas, këtë herë në “Mbrëmje Korçare”. Në zonën historike të qytetit janë mbajtur njëkohësisht disa evente muzikore nga grupet e muzikantëve dhe aktorëve nga të dy qytetet duke sjellë atmosferën e këngës e valles tradicionale, elementë të karnavaleve, muzikën shqiptare dhe atë të huaj si dhe serenatat. Zona historike e qytetit po rrit investimet prej biznesit privat me fokus tërheqjen e vizitorëve përmes mundësisë që çdo mbrëmje ofron për zbavitje.

Top Channel/ Nesër ditë përvëluese! Në Elbasan, Berat dhe Gjirokastër, temperaturat deri në 43 gradë
28/07 15:32
Top Channel/ Lagje e re për 11 mijë banorë! Tiranë, Veliaj inspekton punimet në zonën e 5 majit
28/07 15:21
Top Channel/ Përvëlim në qytetin e gurtë/ Gjirokastra, sot me temperatura 41-42 gradë
28/07 15:20
Top Channel/ Fatos Tushe mbetet në burg. U arrestua për korrupsion
28/07 15:16
Top Channel/Tymi i plehrave mbulon Fierin prej dy ditësh, digjen mbetjet, në qytet situatë alarmante
28/07 15:14
Top News – I nxehti afrikan pushton vendin/Në Elbasan shënohet temperature 43 gradë
28/07 15:12
Top Channel/ Panik nga tërmeti në Shëngjin. Pushuesit dalin në rrugë, kalojnë natën nëpër makina
28/07 15:09
Top Channel/ Elbasan. Sot 43 gradë, i nxehti përvëlues bën të pamundur edhe lëvizjet
28/07 15:04
Top Channel/ Temperaturat e larta pushtojnë vendin, qytetarët mbushin plazhet
28/07 15:03
Top Channel/ Mbi 35 gradë në Korçë, qytetarët freskohen ku të munden
28/07 14:26
Top News – Nënë e bijë në spital psikiatrik/ Krimi në familje, Mine e Aida Lezi do të ekzaminohen
28/07 13:58
Top News – ‘Gjaku i tim biri nuk falet’/Gërdeci, familja Durda paralajmëron vetëgjyqësi
28/07 13:48
Top News-Fatos Tushe mohon akuzat/ Nuk kam lidhje me tenderin, kërkoj të lirohem
28/07 13:45
Top News – Ishte me shpejtësi, humb jetën i riu/Ndalohet polaku në Fier me makinë te vjedhur
28/07 13:41
Top Channel/ Panik nga tërmeti me magnitudë 3.6.Në Shëngjin largohen pushuesit nga frika
28/07 12:50
Top Channel/ Java do jetë përvëluese. Në Elbasan dhe Berat 43 gradë gjatë së enjtes
28/07 12:48
Top Channel/ Mbi 41 gradë në Shkodër. Në veri nesër “freskim” vetëm me një gradë
28/07 12:48
Top Chanel/ Gjirokastra, sot ndër qytetet më të nxehta me temperatura 41-42 gradë
28/07 12:47
Top Channel/ Aksident nga përgjumja e shpejtësia.Humb jetën 19-vjecarja në Fier
28/07 12:45
Top Channel/ Tushe kërkon lirinë. Ish-Kryebashkiaku i Lushnjës në burg për korrupsionin me tendera
28/07 12:43