Top Channel/ Monodrama, “Duan të Fluturojnë”.Shfaqja po vihet në skenën e teatrit Metropol
24/11/2021 18:48

“Duan të fluturojnë” është një monodramë e shkruajtur së fundmi nga Lekë Tasi. Nën regjinë e Klesta Shero dhe interpretimin e Lindar Kajas, vepra është në prova për t’u vënë në skenën e Teatrit Metropol në kuadër të Metrofest.

Top Channel/ “Java e Italisë”! Kultura italiane rikthehet në Shqipëri me më shumë se 60 evente
29/05 13:25
Top Channel/ Ekspozitë në Lezhë! 22 piktorë sjellin peizazhet tradicionale të qytetit
29/05 12:27
Top Channel/ “Qilim Fest” në Gjirokastër, dedikuar traditës dhe mjeshtërisë së endjes
28/05 18:14
Top Channel / Festivali “Shpirti i Ballkanit”/ Grupe nga i gjithë rajoni mblidhen në Korçë
28/05 12:42
Top Channel/ Muzikali “Notre Dame De Paris’ nesër, Talar: I krahasueshëm me arenën e Veronës
27/05 22:49
Top Channel/ “Notre dame de Paris”, shfaqja të dielën në stadiumin “Air Albania”
27/05 20:14
Top Channel/ Ka festë në jug/ Festivali i përvitshëm mbledh me mijëra turistë
27/05 12:58
Top Channel/ “Notre Dame De Paris” në Tiranë, Elhaida Dani rrëfen përjetimet në “Flasim”
27/05 09:57
Top Channel/ South Outdoor festival, sktivitetet e ditës së dytë në Borsh
26/05 20:23
Top Channel/ “Notre dame de Paris”, përgatitjet e fundit për spektaklin e madh në stadium
26/05 20:06
Top Channel/ South Outdoor Festival/ Aktivitetet e ditës së dytë në Borsh
26/05 15:42
Top Channel/ South Outdoor Festival/ Aktivitetet e ditës së dytë në Borsh
26/05 12:47
Top Channel/ Seriali “Rrushe” me titra shqip! Flasin publicistë dhe poetë
25/05 20:20
Top Channel/ “Miss & Mr. Durrësi 2023”! Tea Jahja dhe Kleo Kulja u përzgjodhën mes 48 të rinjve
25/05 12:31
Top Channel/ Ekspozitë virtuale e motrave Zengo, shfaqen në Korçë veprat e artisteve të shekullit XX
25/05 11:54
Top Channel/ “Notre Dame de Paris”! Spektakli më 28 Maj në stadiumin Arena Kombëtare
24/05 20:01
Top Channel/Cut,Të shkruash me Kamera,cikël dokumentarësh në Top Channel nga gazetarja Ornela Islami
24/05 15:31
Top Channel/ “Një dasmë e hatashme”. Komedia vihet në skenë e përshtatur me realitetin shqiptar
23/05 12:26
Top Channel/ Bienalia e arkitekturës mbahet në Venezia, merr pjesë edhe Shqipëria
22/05 15:39
Top Channel/ Elvana Gjata në koncert/ Këngëtarja interpreton më 22 qershor në Arenën kombëtare
21/05 20:15