Top Channel/Momenti i ekzekutimit të Bledar Birçajt në Vlorë,dy persona dalin të tmerruar nga makina
12/05/2021 12:44

Top Channel ka siguruar momentin e vrasjes së Bledar Birçajt në qytetin e Vlorës. Aty vihet re se në automjet me 38 vjeçarin, përveç efektivit të antidrogës ka qenë edhe një 20 vjecar. Ky fakt është konfirmuar dhe nga blutë e Vlorës. 20 vjeçari është kushëri i viktimës dhe punonte në një furrë buke në qytetin e Vlorës. Nga burimet konfirmohet se nuk rezulton i përfshirë në botën e krimit. Në video duket momenti kur autorët qëllojnë me armë, makina frenon, prej saj del efektivi policisë dhe në fund të videos hapet sërish dera e dytë e automjetit çka tregon se ka pas dhe një person tjetër. Në dëshminë në polici 20 vjeçari nuk ka ndihmuar shumë në lidhje me ngjarjen. Veç faktit që ka qenë i tronditur, ai ka treguar se i ka shpëtuar fatmirësisht plumbave pasi ishte në pjesën e pasme të makinës nga krahu pasagjerit. Nga frika nuk ka mundur të dali nga automjeti as kur efektivi policisë ka dal pas saj. Pasi pushoi breshëria e kallashnikovit dhe frenoi tërësisht automjeti ai ka dal i terrorizuar në rrugë. I riu nuk ka mundur t’i njohë autorët e kamufluar tërësisht teksa dhe ai shprehet se nuk ka dijeni për konfliktet e mundshme.

Top News – Buxheti që vjen nga infrastruktura/ Bashkitë, si u gjetën fondet në emergjencë
20/06 14:38
Top News – Mjekët që presin për një vend pune/ Erdhi momenti, jo më kontrata specializantësh
20/06 13:41
Top News – Dy kërkesat për sezonin turistik/ Apel i fortë për anëtarët e komitetit teknik
20/06 13:28
Top News – Troket vala e të nxehtit afrikan/ Java e frikshme në Greqi, rrezikon Shqipëria!
20/06 12:59
Top Channel/ Vijnë vaksina të tjera kineze, Rama: Deri tani 1 milion doza vaksinash në Shqipëri
20/06 12:38
Top Channel/Një qershor si gushti,i nxehti dhe lirimi i masave sjellin dyndje pushuesish në bregdet
20/06 12:37
Top Channel/ “Shtëpi bari” në Shijak, arrestohen elektricistët. Pronarët në kërkim
20/06 12:35
Top Channel/ Plumba drejt lokalit, plagoset administratori dhe një kalimtar në Sarandë
20/06 12:35
Top Channel/ Kjo është vila 3-katëshe në Shijak e kthyer në ‘shtëpi bari’
20/06 12:33
Top Channel/ Fundjava çon në plazh të gjithë qytetarët, Vlora ‘pushtohet’ nga turistët
20/06 12:31
Top Channel/ Festa e grurit në Fier, paradë autokombajnash mes këngëve dhe valleve
20/06 12:14
Top Channel/ Të gjithë për në plazh, trafik në dalje të Shkodrës
20/06 12:06
Top Channel/ Festa e Qershive ndez për dy netë “flakë” Beratin, këngët e vallet mbledhin turistët
20/06 12:02
Top Channel/ Qytetarët bllokohen në trafik në autostradën Tiranë-Durrës, makinat pësojnë defekte
20/06 11:58
Top Channel/ Plumba biznesmenit, plagoset edhe kalimtari. Ja vendi ku ndodhi plagosja në Sarandë
20/06 11:54
Top News – Shpikja britanike në mes të Shijakut/ ‘Shtëpitë bari’, dy elektricistë në pranga
20/06 11:42
Top News – Atentat në Sarandë, plagoset turisti/ Kush është pronari që u qëllua me 20 plumba
20/06 11:28
Top Channel/ Nga serenatat te elementët e karnavaleve, ‘Mbrëmje korçare’ në Gjirokastër
20/06 11:26
Top News – Trafik droge nga Pogradeci në Ohër/ Kufiri liqenor, linja e trafikantëve të vegjël
20/06 11:08
Top Channel/ Dritëhijet e Mid’hat Frashërit, debati i historianëve në ‘Exclusive’
20/06 11:02