Top Channel/ Meta mbron zhdekretimin e zgjedhjeve: Jo më zgjedhje moniste në Shqipëri
25/06/2021 15:07

Beteja për zgjedhjet e vendore te 2019 pritet te mbërrijë shumë shpejt në dyert e Venecias. Në një kohë që palët në proces po përgatisin pyetjet për arbitrin ndërkombëtar reagoi për herë të parë edhe Ilir Meta përmes një video mesazhi ku rendit 10 fakte pse dy vite me parë nuk pati zgjedhje, por votime. Si argument kryesor Presidenti përmend faktin se në 35 Bashki pati vetëm një kandidat duke i mohuar 57.3% të shqiptarëve të drejtën për të zgjedhur. “Në votimet moniste të 30 qershorit 2019, shqiptarëve ju mohua e drejta e zgjedhjes mes alternativave, duke shkelur dhunshëm Demokracinë, Kushtetutën dhe Parimin Themelor të ekzistencës së Europës së Bashkuar ku duam të bëhemi pjesë. Kurrë më votime moniste në Shqipëri!”.

Top Channel/ Qeveria betohet nesër, në orën 10:30 mbledhja e parë
17/09 19:37
Top Channel/Të pasurit po taksohen më pak/Braçe, opozitë me shifra: Taksa progresive vetëm mbi punën
17/09 19:32
Top Channel/ Nallbati:Standardi në arsim nuk ekziston. Po mbyllen degë pafund në universitete
17/09 15:34
Top Channel/ Zhupa:E kam të vështirë t’ju konsideroj kolegë se ku jam denoncuar për tendera
17/09 15:22
Top Channel/Çelaj:Shantazhi,në genet tuaja politike.S’perceptoni dot shqiptarë të lirë në votime
17/09 15:19
Top Channel/ Piroli: Në Lezhë për 500 familje nuk ka nisur rindërtimi
17/09 15:18
Top Channel/ Meta: Berisha përmirësohet. Në çdo moment për ceremoninë e betimit të qeverisë së re
17/09 15:11
Top Channel/ Votohet me 77 vota “Rama 3”. Opozita 52 vota kundër, Agron Çela i LSI abstenon
17/09 15:10
Top Channel/ Vasili: Pasaporta e vaksinimit nuk njihet për vaksinat ruse dhe kineze
17/09 14:25
Top Channel/ Metaliaj: Qeveria punon për ata që kanë blerë vota, e ndihmuan në marrjen e pushtetit
17/09 14:24
Top Channel/ Çollaku: Ky dokument, një manifest papërgjegjshmërie karshi publikut
17/09 14:17
Top Channel/ Koliqi: Po dëgjojmë programin qeverisës “copy paste”, nuk ka asnjë risi
17/09 14:16
Top Channel/ Gështenja: Në Elbasan asnjë investim serioz për 8 vite, dominohet nga bandat
17/09 14:15
Top Channel/Pampuri për programin e ri qeverisës:Do ta lexonte dhe djali im në klasë të 6 për dy orë
17/09 14:06
Top Channel/“Çfarë inati ka kryeministri me Pogradecin”, Jakupllari: Pse mbetet skutave të harresës?
17/09 14:03
Top Channel/ Elda Hoti: Qëllimi i mazhorancës është të rrisë varfërinë, duhet të ndihmohen të rinjtë
17/09 14:01
Top Channel/ “Jam për herë të parë në parlament”, deputeti Alizoti: Ja ç’më ka bërë përshtypje
17/09 14:00
Top Channel/Deputetja:Qytetarët largohen se s’i besojnë historitë me lakror korçe që paguhen 4000 €
17/09 13:59
Top Channel/ Duka: Kam pasur shumë besim tek kryeministri se mund të bënte diçka për sportin, por…
17/09 13:58
Top Channel/ Boci me tone të ashpra: Ky “mender” program qeverisës hapet me batutë banale
17/09 13:49