Top Channel/ “Lulëkuqet mbi mure”/ Koncerti i pianistes Ardita Bufaj me muzikën e filmave
01/12/2021 19:58

Kompozitori Kujtim Laro ishte bashkëpuntori I shtrenjtë I shumë regjisorëve të filmave shqiptarë. Udha e shkronjave, nëntori I dytë, në fillim të verës, lulekuqe mbi mure etj, janë tinguj që shkruan historinë e filmit shqip. Për të promovuar një disk të ri që përmban kolonat zanore të disa prej filmave ku ai bashkëpunoi, npërmjet muzikës së dhomës erdhën në një koncert të kuruar me shumë kudes nga disa interpretë dhe vecanërisht të pianistes Ardita Bufaj, më 29 nëntor në Vlorë, u mbajt koncerti “Lulekuqe mbi mure”.

Top Channel/ Në Artkand piktura e Edi Ramës/ E dizenjuar në vitin 2006 mbi një ftesë zyrtare
22/01 19:59
Top Channel/ Orëndreqësja 75 vjeçare/ Vlorë, Liljana Gjergji e nisi këtë profesion që 17 vjeç
22/01 19:54
Top Channel/ “Tinka Kurti-Ditari i një bashkëshorti”, rrëfimet e panjohura nga jetën e aktores
22/01 15:28
Top Channel/ Muralet e Tiranës mes më të mirave! Dy prej tyre mes 100 muraleve më të bukura në botë
20/01 19:49
Top Channel/ “Goca dhe Gra” me format të ri/ Programi në Top Channel cdo të mërkurë në orën 21:00
11/01 19:40
Top Channel/ Përkujtohet 140 vjetori i Nolit/ Hapet ekspozita “Noli në optikën e historisë”
10/01 19:44
Top Channel “Tregtari i Venedikut,” premierë në Korçë
09/01 18:23
Top Channel/Regjistrohen këngët e Lola Gjokës/Pianistja e parë shqiptare la pasuri të madhe muzikore
06/01 19:20
Top Channel/Shqipëria në sytë e afganëve, ekspozita me foto të realizuara nga refugjatët në Shëngjin
06/01 16:12
Top Channel/ Kryeveprat e vjedhura nga nazistët/ Ekspozohen në muzeun hebre të New York
04/01 19:57
Top Channel/ Shqiptari i vetëm që bën Violina. Erli Gurra, pasardhës i një brezi muzikantësh
03/01 19:17
Top Channel/ Shqipëria në Bienalen e Beogradit, përfaqësohet në ekspozitën në Serbi me disa vepra
03/01 15:42
Top Channel/ Tradita e endjes me motivet e festës! 62-vjeçarja punon me makinë qepëse 100-vjeçare
03/01 15:34
Top Channel/ Sixhadet persiane punohen në Shqipëri! 68-vjeçarja nga Kukësi merr porosi nga jashtë
03/01 12:48
Top Channel/ Koncerti i Vitit të Ri/ Elvana Gjata, Alban Skënderaj interpretojnë në shesh
30/12 19:22
Top Channel/ Me kë do të festojmë? Shumicë e familjeve janë të ndara nga emigracioni
29/12 19:09
Top Channel/ “Arkivat shqiptare”, revista periodike mes arkivave të Shqipërisë dhe Kosovës
29/12 15:31
Top Channel/ “Unë Mephisto’, në skenën e Teatrit Eksperimental!
28/12 19:49
Top Channel/Veprat e Vangjush Mios. Ekspozohen në Korçë “nudot” e piktorit të madh
26/12 12:33
Top Channel/ Surprizat sot në Artkand/ Dalin në shitje vepra cilësore të piktorëve të ndryshëm
25/12 20:13