Top Channel/ Lukashenko thotë se do të presë ‘qindra mijëra’ ushtarë rusë nëse është nevoja
29/01/2022 00:36

Presidenti bjellorus Alexander Lukashenko tha se vendi i tij do të shkojë në luftë nëse është nevoja duke u zotuar se do të mirëpresë "qindra mijëra" ushtarë rusë. Në fjalimin e tij në parlament ai nxiste retorikën e konfliktit që po dominon rajonin prej javësh "A do të ketë luftë apo jo?”, pyeste lideri bjellorus. “Po, do të ketë luftë vetëm në dy raste; nëse ka agresion direkt ndaj Bjellorusisë, nëse ata nisin luftë ndaj Bjellorusisë sonë”. Retorika agresive vjen pas nje uljeje të toneve nga presidenti ukrainas Zielinski, i cili i kërkoi mediave perëndimore “të mos përhapin panik” në raportimet e tyre. "Kemi sinjale se do të ketë luftë, madje edhe nga lider të respektuar. Përse ky panik? A e kuptoni sa i kushton kjo vendit tonë?”, tha Zelinski. Tentativa e liderit ukrainas për të ulur tensionet vjen pas një komenti nga presidenti amerikan i cili tha se “pushtimi i Ukrainës nga Moska do të ndodhë këto ditë”.

Post Big Brother Albania Vip, Episodi i plotë, 1 Mars 2022
01/03 23:01
Post Big Brother Albania Vip, 1 Mars 2022, Pjesa 2
01/03 23:00
“Nëse do ishte aq romantike…” Einxhel diskuton me Semin – Post Big Brother Albania Vip
01/03 23:00
“Dyshoj tek vërtetësia jote!” Arjola i drejtohet Egzonës – Post Big Brother Albania Vip
01/03 23:00
Si e sheh Arbri raportin mes Donaldit dhe Beatrix? – Post Big Brother Albania Vip
01/03 23:00
“Një sinjal i tillë do ndryshonte shumë gjëra”Einxhel flet për Donaldin-Post Big Brother Albania Vip
01/03 23:00
Si i komentojnë banorët sinjalet e dhënë në shtëpi? – Post Big Brother Albania Vip
01/03 23:00
“Të duket normale?” Semi i drejtohet Meridianit – Post Big Brother Albania Vip
01/03 23:00
Egzona tregon çfarë raporti ka me Donaldin – Post Big Brother Albania Vip
01/03 23:00
“S’besoja në atë lidhje”Balina flet për raportin mes Donaldit e Beatrix-Post Big Brother Albania Vip
01/03 23:00
Post Big Brother Albania Vip, 1 Mars 2022, Pjesa 3
01/03 23:00
“Nuk e mban një sinjal një mardhënie” Arbri flet për Donaldin – Post Big Brother Albania Vip
01/03 23:00
Post Big Brother Albania Vip, 1 Mars 2022, Pjesa 4
01/03 23:00
“Pafytyrësi!” banorët diskutojnë raportin mes Donaldit dhe Beatrix – Post Big Brother Albania Vip
01/03 23:00
Një diskutim i mbetur rinis mes Balinës dhe Meridianit – Post Big Brother Albania Vip
01/03 23:00
“Kanë qenë mesazhe” Arbri i drejtohet Egzonës – Post Big Brother Albania Vip
01/03 23:00
Post Big Brother Albania Vip, 1 Mars 2022, Pjesa 1
01/03 23:00
Semi flet për raportin e saj me Donaldin brenda shtëpisë – Post Big Brother Albania Vip
01/03 23:00
Post Big Brother Albania Vip, Episodi i plotë, 25 Shkurt 2022
25/02 23:01
“Të kuptojmë ndjeshmërinë”, Balina komenton ikjen e Fifit nga studio – Post Big Brother Albania Vip
25/02 23:00