Top Channel/ Legjendat e basketbollit spanjoll mbërrijnë në Tiranë në javën spanjolle
23/06/2022 16:05

Teksa në Tiranë ka nisur Java e Kulturës Spanjolle, kryebashkiaku Erion Veliaj priti në një takim legjendat e basketbollit të Realit të Madridit dhe Spanjës. Veliaj u shpreh i kënaqur për marrëdhënien e veçantë të Shqipërisë dhe Spanjës dhe nënvizoi se kjo marrëdhënie e mirë duhet të vazhdojë sa më gjatë. “Sot kemi një marrëdhënie speciale mes biznesit shqiptar dhe atij spanjoll, kemi akses në kulturën spanjolle, e po ashtu kemi fluturime direkte nga Tirana në Madrid apo Barcelonë. Por, duam që këto arritje t’i çojmë sa më lart, ndaj besoj se jemi në një moment shumë të mire për raportet e Shqipërisë dhe Spanjës. I ftojmë të gjithë qytetarët, qofshin ata që do aktivizohen në sport apo që do përshihen në aktivitetet e kulinarisë, të artit, kulturës, vallëzimit, që ta shijojnë këtë javë”, tha Veliaj.

Top News- Manipuluan rezultatin e zgjedhjeve/ 6 të arrestuar pas denoncimit të bërë nga KQZ
29/06 21:09
Top News- Aksidentoi të miturin, në kërkim polici/ Pogradec, gënjeu hetuesit dhe iku nga vendngjarja
29/06 21:05
Top News- Çfarë i tha Biden për Shqipërinë!/Rama zbulon kërkesën që u bëri vendeve të NATO
29/06 20:58
Top News- Trafikanti shqiptar u spiunua nga fqinjët/ Kishte kthyer shtëpinë në laborator droge
29/06 20:54
Top News – Makina del nga rruga në Vlorë, plagoset një person
29/06 20:18
Top Channel/ Aksident në autostradën Vlorë-Fier! Plagoset një person, transportohet në spital
29/06 19:55
Top News- Dy viktima në 24 orë në vend/ Një i mbytur në Durrës, gjendet trup i pajetë në Fier
29/06 19:54
Top Channel/ Nëna padit djemtë për pronën! Pezullohen 7 zyrtarë të Kadastrës
29/06 19:39
Top Channel/ Shtypi familjen, gjykata i heq prangat. Aksidentoi në semafor çiftin bashkë me foshnjen
29/06 19:34
Top News- A ka të drejtë Rama t’i kërkojë llogari BE/ Kush e ka fajin për shtyrjen e negociatave!
29/06 18:42
Top News- Gjendet i pajetë një person poshtë urës në Fier
29/06 18:07
Top Channel/ Gjendet pa jetë 67-vjeçari në Fier! Pamje nga momenti i marrjes së trupit
29/06 18:00
Top Channel/ Aksidenti i çekëve në Malësi të Madhe, makina përfundoi në greminë
29/06 17:39
Top News – Turistët çekë ‘të mallkuar’ në Shqipëri, aksidentohen në Kelmend
29/06 17:23
Top Channel/ Makina e turistëve çek përfundon në humnerë, pasi doli nga rruga në Tamarë
29/06 17:09
Top News- Dështon seanca e pajtimit Vokshi-Kushi/ Deputetja demokrate shton akuzat ndaj ministres
29/06 16:32
Top Channel/ Shtohen infektimet/ Në spital 20 të sëmurë, pjesa më e madhe të painfektuar ndonjëherë
29/06 15:10
Top Channel/ Në 6 muaj 658 persona në kërkim, u arrestuan 968 persona. 125 në kërkim ndërkombëtar
29/06 15:07
Top News – Një thikë me dy presa …!/PS dhe PD, si ndryshuan kurs për amnistinë fiskale
29/06 14:55
Top News – Kthehet ‘makthi’ i Notre Damit / Sërish zjarr në Paris, 12 persona të lënduar
29/06 14:44