Top Channel/ Kryesia e PS, humbet Xhafaj. Më e votuara është Belinda Balluku
02/09/2021 19:31

Asambleja Kombëtare zgjodhi edhe kryesinë e re të PS me 12 anëtarë 6 gra po aq burra. E rikonfirmuar në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku mori numrin më të madh të votave 207 nga kandidatet femra pasuar nga kolegia e saj po ashtu e rikonformuar në krye të shëndetësisë Ogerta Manastirliu me 204 vota. Blerina Gjylameti mori 199 vota pasuar nga Evis Kushi 183 vota dhe Olta Xhaçka 180 vota.

Top Channel/ Debati Basha-Rama. Vasili ‘i merr fjalën’: Boll me këtë rrumpallë parlamentare
28/10 14:24
Top Channel/ “Jo tigri, jo elefanti…”, Ahmetaj acarohet me Bashën: Të lutem shumë me mua ruaj etikën
28/10 14:24
Top Channel/ Basha merr sërish fjalën, reagon Braçe: Ke 3 orë që flet, boll!
28/10 14:23
Top Channel/ “Çfarë ke qenë ti kur s’ke qenë këtu?”, Basha largohet pas debatit me Ahmetaj
28/10 14:23
Top Channel/ Xhaferraj pranon ftesën e Ahmetaj: Me kënaqësi, të vijë edhe SPAK
28/10 14:08
Top News-Rama-Bashës, ‘Nuk e di ku i sheh ti njerëzit në çadra se ti zgjohesh shumë vonë’
28/10 13:54
Top News-Basha-Ramës, ‘Këtë sistem do e mbash në këmbë me patronazhistët’
28/10 13:53
Top News-Rama ironizon Bashën-Njëherë që të erdhi rasti të bëhesh burrë, nuk po e shfrytëzon
28/10 13:53
Top News-Rama tallet rëndë me Bashën-Mos flit sikur je akoma në pelenat e mjekut, por bëhu burrë
28/10 13:52
Top News- Helmimi masiv në Krujë/ Opozita kërkoi diskutim në Kuvend, refuzon shumica
28/10 13:50
Top News-Basha-Ramës, ‘Ke lexuar raportin e FMN kur haje hallvë në Egjipt’
28/10 13:23
Top News – Lufta kundër korrupsionit / Si do të funksionojë struktura e re!
28/10 13:21
Top News-Rama ‘tallet’ me opozitën, ‘Atë që shoh unë, ju nuk e shihni dot’
28/10 13:16
Top News-Basha ‘plas bombën’, Bosi i drogës ka rezervuar katin tek ndërtesa më e lartë
28/10 13:14
Top News-Rama-J’ua mban të vini në Lezhë!Qëndroni larg çështjes së tërmetit se jeni qesharakë
28/10 13:13
Top News-‘E keni mbushur administratën me halabakë’, shpërthen Xhaferraj në Kuvend
28/10 13:09
Top News-Rama-Në kohën e qeverisjes suaj, njerëzit dilnin me duar në hundë nga era e plehrave
28/10 13:09
Top News-Rama i kthehet keq Xhaferrajt – Mos nxirr konluzione si akrobat cirku
28/10 13:05
Top News-Xhaferraj ‘sulmon’ qeverinë-Tërmeti ju shpalli të aftë për të përfituar nga babëzia
28/10 13:03
Top News-Ahmetaj i përgjigjet Xhaferrajt, ‘Fondi për të dyja rrugët është 1.8 mld lekë’
28/10 13:02