Top Channel/ Korçë,ekspozita e dizenjuesve sllovenë,zv.ambasadorja: Shpresojmë hapjen e negociatave
27/07/2021 14:08

Zëvendës ambasadorja sllovene, Milena Radenkovic nga Korça është shprehur optimiste për çeljen e negociatave për Shqipërinë gjatë presidencës së saj në BE. Gjatë një ekspozite që ka prezantuar punimet e dizenjuesve bashkëkohorë me materiale të riciklueshme dhe miqësore me natyrën, ajo ka theksuar se futja e Ballkanit perëndimor në BE është shumë e rëndësishme.

Top Channel/ Sonte këndon Placido Domingo/ Galaja e madhe për teatrin e ri të Operas
15/09 20:12
Top News – ‘Vishet’ Harku i Triumfit / Në nder të artistit të ndjerë Christo
13/09 16:40
Top Channel/ Ekspozitë e piktorëve në shesh/ Lushnja nuk ka galeri arti
12/09 12:37
Top Channel/ Karvanet e polifonisë/ Udhëtimi me motivet popullore në Tepelenë, Gjirokastër e Dropull
11/09 20:03
Top Channel/ Festival filmi në Shkodër. “Ekrani i artit” nisi në teatrin Migjeni
10/09 15:35
Top Channel/ Ekspozitë për luleborën në Shkodër, prezantohen oborret tradicionale me lule
09/09 16:39
Top Channel/ Ekspozita “pranverArt”/67 artistë shfaqin punimet e tyre në pikturë pikturë & skulpturë
08/09 19:55
Top Channel/ Placido Domingo në Shqipëri/ Koncert në ditën e përurimit të Teatrit Kombëtar
07/09 19:49
Top Channel/ Shkodra humbi Mjeshtrin e Madh! Kolegët kujtojnë artistin dhe mikun Paulin Preka
05/09 18:21
Top Channel/Satira therëse kundër pushtetit. Koko Fest vlerëson “Fermën e kafshëve”
05/09 11:10
Top Channel/ Ekspozita me 30 grekët në Shkodër, e mbështetur nga Ministria e kulturës në Greqi
04/09 15:23
Top Channel/ Mjeshtri i gurëve që këndojnë/85 vjeçari nga Vlora që gdhend gurin & bën velga muzikore
04/09 15:17
Top Channel/ Rikthehet “South outdoor festival”! Edicioni i katërt pas 1 viti mungesë nga pandemia
03/09 20:14
Top Channel/Piktori nga Ekuadori zbukuron Durrësin me grafite
03/09 10:29
Top Channel/ Ekspozitë për katundet arbëreshe/ Hapet në muzeun kombëtar
02/09 20:00
Top Channel/ Festivali ballkanik i filmit/ Pogradec, për pesë ditë do të shfaqen 40 filma nga rajoni
02/09 19:57
Top Channel/Piktura mbi pallatet e Tiranës,20 artistë nga disa shtete po krijojnë ekspozitën e madhe
01/09 19:57
Top Channel/ Të zhdukurit e komunizmit/ Ekspozita për ata që nuk u gjetën
31/08 19:55
Top Channel/ Nis sezoni në teatrin “Skampa”/ Shfaqjet nisin nën hijen e frikës nga Delta
31/08 15:45
Top Channel/ Festivali “Adriatik”/ Projekt i përbashkët Itali-Shqipëri-Mal i Zi
31/08 12:19