Top Channel/ “Jetët private” në Vlorë.Premiera e komedisë në teatrin “Petro Marko”
25/07/2021 13:00

Jetët private, i japin jetë teatrit Petro Marko me premieren e komedisë së Noel Covard, me regji të Eljona Thomaraj . Një katërshe simpatike e aktorëve Artan Islami, Loredana Gjeci, Margent Caushi dhe Matilda Avduli si dhe I riu Gentian Këllçiu ,në rol episodik,kanë përcjellë nga skena e teatrit humor dhe të qeshura ,ndërsa janë duartrokitur fort nga artdashës në sallë .Komedia gazmore ju jep përgjigje shumë problematikave sociale të shoqërisë së sotme. A janë të bindur ciftet që divorci është zgjidhja e konfikteve? A është martesa e 2 të e mirëmenduar dhe rrjedhojë e dashurisë apo vjen si pasojë e frikës nga vetmia apo për të harruar zhgënjimin? Me muzikë të Artur Dhamos dhe skenografi të Drini shehut Jetët Private do të vijojnë të shfaqen në qytetin bregdetar

Top Channel/“Dielli lind andej nga perëndon”/Publicisti Mustafa Nano sjell një tjetër “One man show”
14/10 19:58
Top Channel/ Për tre ditë! Festivali Ndërkombëtar i Filmit argëton fëmijët në Gjirokastër
13/10 19:06
Top Channel/ Saimir Pirgu shkëlqen në Londër, interpreton në operan “Jenufa” të kompozitorit Janacek
12/10 20:21
Top Channel/Festivali i letrarëve të rinj/U mbajt për tre ditë në tiranë. Pjesëmarrës nga disa vende
11/10 19:57
Top News-Zhvillohet fesivali Oda Dibrane/Pjesëmarrës artistë nga të gjitha trevat shqiptare
11/10 17:04
Premiera e ‘No time to die’ / Veliaj e ambasadori britanik të veshur si James Bond
10/10 15:42
Top Channel/ Rafail Dembo, artisti i dritës sonte në “Exclusive”
10/10 12:48
Top Channel/ “No Time to Die” në Tiranë! Shfaqet premiera e filmit më të ri me James Bond
10/10 12:41
Top Channel/ Artistët e rinj lezhjanë/ Vënë në skenë pjesën teatrale “Gratë në Asamble”
10/10 11:41
Top Channel/ Galeri arti në Shkodër! Banesa 150 u dogj dhe u rindërtua duke pritur 25 ekspozita
09/10 19:55
Top Channel/Vepra Edi Hilës, Artkand/Prezantohet edhe pikturat e lumturi Blloshmit e Adrian Devollit
09/10 19:48
Top Channel/ Ekspozitë nga Tirana në Paris/35 artistë ekspozojnë nën kujdesin e kuratores Michalarou
08/10 19:50
Top Channel/ Festivali i teatrit në Elbasan/ “Skampa 2021” edicioni i 23 i festivalit ndërkombëtar
08/10 16:06
Top Channel/ “Budallenjtë” mbledh dashamirësit e teatrit në Vlorë, mesazhi që jepet përmes komedisë
07/10 17:38
Top Channel/ Reformë në art e letërsi? Mimoza Ahmeti letër Ramës: Autorësia e pashpërblyer
07/10 16:01
Top Channel/ Festivali i dancit modern! Në Durrës mblidhen pjesëmarrës nga e gjithë bota
05/10 12:46
Top Channel/ Aktivitete dhe muzikë në natyrë përrallore/ Festivali Naltitude tërheq turistët e huaj
04/10 19:16
Top Channel/ Të mjerët” në amfiteatrin e Lezhës, publiku e mirëpret shfaqjen
04/10 12:14
Top Channel/ Ekspozitë e piktorëve dardharë/ 250 piktura krijuar në dy shekuj
01/10 15:47
Top Channel/ Mbyllet TIFF në Tiranë/ Ndahen çmimet në festivalin ndërkombëtar të filmit
01/10 02:07