Top Channel/“I çonte foto varr me lule”/Babai i Martin Çeços akuzon 18-vjeçaren për vrasjen e djalit
15/10/2022 17:51

Një ditë pas arrestimit të Martina Pajollarit e cila dyshohet të jetë bashkëpunëtore në vrasjen e Martin Çeços së bashku me tre të arrestuarit e tjerë, babai i viktimës ka zbardhur detaje të reja nga nata kur ndodhi vrasja. Nevzat Çeço tregoi se djali i tij e kishte kërkuar për nuse Tina Pajollarin. Vajza e kishte refuzuar edhe pasi Martini Çeçoi përmes një mblesi të cilin babai e identifikon me emrin Xhoni, i ka paguar 2.5 milion lekë të vjetra për ti mbushur mendjen Tina Pajollarit që të martohej me të. Natën kur ndodhi ngjarja rrëfen babai, Tina Pajollari e ka marrë Martinin në telefon duke i kërkuar që të mos e shqetësonte me justifikimin se nuk ishin në dijeni prindërit të lidhjes së tyre. Tina Pajollari më pas i tha Martinit që do e telefononte të nesërmen në orën 10 në mëngjes. Pas përfundimit të bisedës me Tina Pajollarin, Martinin e ka telefonuar një person të cilin as babai as Martini nuk e njihnin. Telefonuesi e ka kërcënuar Martinin duke i thënë që do t’i këpus buzët. Në gjendje të rënduar psikologjike, Martini i tha të atit që jeta ime mbaron këtu. Pas kësaj Martini i shqetësuar ka dalë nga shtëpia më shapkat që gjeti tek shkallët e shtëpisë. Babai e ka kërkuar gjithë natën në korijen sipër shtëpisë duke pasur frikë se mos Martini kishte varur vetën më pas ai ka kërkuar edhe tek rezervuari i fshatit, por nuk ka parë asgjë të dyshimtë. Babai i Martin Çeços akuzon Tina Pajollarin si shkaktaren kryesore të vrasjes së djalit ndërsa pohon se tre personat e tjerë të arrestuar nga policia nuk i njihte. Nevzat Çeço pohoi më tej se Tina Pajollari i dërgonte Martinit foto të një varri me lule por ai nuk e kuptoi mesazhin e fotografive që i dërgonte Tina.

Top News – Helikopterët amerikane në malet shqiptare/ SHBA, stërvitje me trupat e vendit tonë
03/02 14:06
Top News – Shkolla e re e Vaqarrit/ Veliaj inspekton punimet, thirrja për prindërit
03/02 14:02
Top News – ‘Yuri Kim më kërcënoi fëmijët / ’Berisha për ambasadoren-Mbështet tenderat pa garë
03/02 13:49
Top Channel/ Shembet mbikalimi në hyrje të qytetit të Shkodrës
03/02 13:00
Top News – Tragjedia në familjen Saliaj/ Gjyshi i vrau babanë 18-vjeçarit 2 vite më parë
03/02 12:53
Top Channel/ Priten ditë të acarta! Moti do të ftohet në fundjavë
03/02 12:45
Top News – Mashtrim me bursa fiktive në Tiranë/ 5 në pranga, 5 të huaj në kërkim
03/02 12:42
Top Channel/ Reshje bore në Korçë/ Probleme me energjinë elektrike. Akset rrugore janë të kalueshme
03/02 12:40
Top Channel/ Apeli nis punën/ Janë ende 25 mijë gjyqe që nuk kanë një datë të përcaktuar
03/02 12:32
Top Channel/ Motori i merr jetën/ Aksident në Jubë të Durrësit, 65 vjeçari humb jetën
03/02 12:31
Top Channel/ Vdes në aksident 20 vjeçari/ Tiranë, humbi drejtimin e motorit elektrik në mesnatë
03/02 12:30
Top Channel/ Kapen call center mashtrues/ Arrestohen disa persona dhe një shtetas italian
03/02 12:29
Top News – U merrnin para pacientëve/ Në pranga mjeku dhe imazheristi në QSUT
03/02 12:16
Top Channel/ Ngricat “pushtojnë” Bulqizën! Moti shkakton probleme, vështirësi në qarkullim
03/02 12:02
Top Channel/ Aksident me vdekje në Jubë të Durrësit
03/02 11:13
Top News – Çmontohen 23 kamera të tjera/ Kontrolle në tre qarqe, 13 persona nën hetim
03/02 10:49
Top News – Katër aksidente me 3 viktima/ Bilanci tragjik i 24 orëve në vendin tonë
03/02 10:48
Top Channel/ Bulqiza nën pushtetin e ngricave, temperaturat ulen në -7
03/02 09:54
Top Channel/ The Economist: Shqipëria, një nga 10 performuesit më të mirë në Indeksin e Demokracisë
02/02 19:30
Top News – Tre kandidate për pasimin e Vitore Tushës në Kushtetuese
02/02 17:40