Top Channel/ Gjiknuri në njësinë 5 në Vlorë: Mandati i tretë, për investimet në zonat periferike
23/04/2021 11:23

Në takimin përmbyllës të fushatës elektorale të Partisë Socialiste përpara banorëve të Rajonit 5, drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Vlorës, Gjiknuri shtoi se rruga e nisur nuk ka kthim pas e se mandati i tretë do të jetë mandati i investimeve në zonat periferike. “Fushata elektorale është drejt fundit, natyrshëm mbështetja për PS është e dukshme. Fitorja ndjehet kudo dhe jam i sigurtë se PS do ta marrë këtë mazhorancë. Kjo i ka tërbuar kundërshtarët, sidomos atë Presidentin e Republikës, që ka dalë tani të gjejë kudo fajtorë për humbjen e të shpallë atë revolucionin që ka në kokë që vlonjatët e shqiptarët në tërësi do marrin armët, sfurqet e shpatat se ky zotëria po na humbka zgjedhjet. Kjo është shenja e parë e humbjes së tyre. Po të ishin të sigurt për fitoren ata pse do bënin zhurmë? Siç kemi bërë ne në 2013 kur ishim krejt të qetë se fitorja dukej. Kanë filluar të thonë po blihen vota, ndërkohë që të vetmit njerëz që kapen janë anëtarët e LSI dhe simpatizantët e tyre që blejnë vota. Pra, kanë filluar të përgatisin justifikimin për humbjen”, tha Gjiknuri.

Top Channel/ Pyetet SHISH: Kë takoi Meta/ Kishte info për strukturën e mbrojtjes së votës së PD?
11/05 15:16
Top Channel/ Basha nis fushatën e dytë/ Takime në Durrës: Nuk do njohim rezultatin e 25 Prillit
11/05 15:14
Top Channel/ Basha takim me strukturat në Durrës: Rezultati i 25 prillit nuk do të pranohet kurrë!
11/05 12:02
Top Channel/ PD e LSI duan anulim rezultati/ Paraqesin në KQZ 20 ankesa për zgjedhjet
10/05 15:12
Top Channel/ Rama: Bashkëpunim me PD, do e ‘çmontojmë’ Presidencën. Meta është një turp!
10/05 15:04
Top News – Dorëheqje në Partinë Demokratike/ Dy sekretarë ‘tradhëtojnë’ Lulzim Bashën
10/05 13:58
Top News – Përgjigje flakë për flakë e Metës/ ‘Kapja e shtetit, komplot kundër demokracisë’
10/05 13:37
Top Channel/ KQZ cakton relatorët për ankesat/ PD: Pavlefshmëri në 9 qarqe. LSI ankohet Beratin
10/05 12:23
Top Channel/ Mesazhi i fundit i Ramës për deputetët që humbën
10/05 12:05
Top Channel/ Rama tregon premtimet e mandatit të tretë. Ja taksat e reja
10/05 12:05
Top Channel/ Rama: Ilir Meta do shkarkohet. Turpëron Shqipërinë
10/05 12:05
Top Channel/ Rama: Jo më luftë të vjetër me PD. Bashkëpunim
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Më 12 Qershor thërrasim Kongresin e Jashtëzakonshëm në 30 vjetorin e PS
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Duam edhe mandatin e katërt
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Humbëm 4 mandate nga votat e pavlefshme
10/05 12:04
Top Channel/ Rama uron deputetët për mandatin e tretë. “Urim edhe ata që humbën”
10/05 12:03
Top Channel/ Rama: Do ta çminojmë Presidencën! Për zëvendësuesin e Metës do të konsultohemi me PD
10/05 10:59
Top News – PD-KAS zbaton urdhrat e Ramës/ Dosjet voluminoze të demokratëve për ankimim
09/05 15:48
Top News – ‘Të përsëriten zgjedhjet në Berat’/ Nuk fitoi mandat deputeti, LSI ankimon rezultatet
09/05 14:52
Top Channel/ Dosja e PD për zgjedhjet, ankimon në KQZ rezultatin në 9 qarqe
09/05 12:50