Top Channel/ Gega rikthehet te fëmijët/ Ish-trajneri kthehet tek e ardhmja e futbollit
13/05/2021 12:30

Dy vite më parë Skënder Gega ishte në majën më të lartë të futbollit shqiptar pasi i riktheu pas shumë vitesh të kuqve titullin kampion dhe ajo kujtohet me nostalgji edhe sot prej tij i cili ka vendosur të bëj një tjetër gjë me karrierën e tij, apo sic thotë vetë, të rikthehet tek fëmijët si në vitin 1995. Skënder Gega: Në vitin 1995 përpara se të largohesha për në Amerikë kam punuar me moshat dhe ka qenë një nga periudhat më të mira të jetës sime dhe më e dhimbshmja kur u largova sepse fëmijët të bëhen pjesë e jetës. Kështu kanë bërë edhe profesorët tanë me ne. Gjithsesi Gega nuk e ndjen veten të pensionuar, pasi drejtimi i një skuadre të rriturish me të cilën të punojë ashtu si dy vite më parë me Partizanin kur doli kampion, i mungon. Skënder Gega: Është provizore çdo gjë, nuk mund të them u largova apo do afrohem, këtë gjë e kam pas ëndërr dhe kam gjetur momentin e duhur. Ajo që ndodhi dy vite më parë është pjesë e historisë e kujtoj me nostalgji, nuk shkëputet e shkuara nga e ardhmja. Uroj që të përsëriten gjërat.

Top Channel/ Top Arena e europianit/ Emisioni më i ri në Top Channel
11/06 20:16
Top Channel/ Sot nis kampionati Europian/ Ndeshja e parë ajo mes Italisë dhe Turqisë
11/06 20:06
Top Channel/ Rally në Gjirokastër/ 200 pilotë nga 30 vende të botës garuan për dy ditë
09/06 19:56
Top Channel/ Flamurtari kampione/ Në basketbollin e femrave, vajzat vlonjate fitojnë titullin e 23
09/06 19:55
Top Channel/ Rally në Gjirokastër/ 200 pilotë nga 30 vende të botës garuan për dy ditë
09/06 12:53
Top Channel/ Sot miqësorja Shqipëri-Çeki/ Më herët Shqipëria barazoi në miqësoren me Uellsin
08/06 15:44
Top Channel/ Flamurtari në kategorinë e dytë/ Dëshpërimi i ish futbollistëve për gjendjen e keqe
07/06 19:55
Top Channel/ Atletike/ Shqipëria shkëlqen në San Marino, 3 medalje ari dhe 1 bronzi!
05/06 20:36
Top Channel/ Superiorja shet emrin/ Shifra minimale cilësohet si një pikë uji
05/06 19:27
Top Channel/ Miqësorja me Uellsin/ Reja analizon kundërshtarin dhe tregon referencat e formacionit
04/06 19:54
Top Channel/ Kukësi në dorën e Pejiç/ Në mbyllje të sezonit verilindorët shkarkuan trajnerin Josa
03/06 19:58
Top Channel/ Edi Reja dirigjon himnin, Kombëtarja shqiptare e këndon në Uells
03/06 17:57
Top Channel/ Miqësoret e Kombëtares/ Cikalleshi dhe Bare i vlerësojnë në maksimum
02/06 19:59
Top Channel/ Orges Shehi në krye të Tiranës/ 11 fitoret e ekipit kanë çuar në rinovimin e kontratës
02/06 19:58
Top Channel/ Kupa e dytë brenda 24 orësh, sërish festë në Shkodër
02/06 00:46
Top Channel/ Shkodra në festë për Vllazninë. Rrugët e qytetit plot deri në orët e para të mëngjesit
01/06 15:36
Top Channel/Në pritje të ofertave/Presidenti i Vllaznisë:Ka rinovuar, kanë mbetur vetëm disa detaje
01/06 15:30
Top Channel/ Qitja shqiptare merr ftesë për pjesëmarrje në Lojërat Olimpike
01/06 12:15
Top Channel/ Triumfon Vllaznia, fiton Kupën e Shqipërisë pas 13 vitesh
01/06 07:40
Top Channel/ Vllaznia “zgjon” Shkodrën! Mijëra shkodran presin ekipin në festë pas fitores
01/06 03:51