Top Channel/ Gazetarët jashtë komisioneve/ Seancë diskutimi në Kuvend
11/06/2021 15:56

Ditën e mërkurë, gazetarët zhvilluan një protestë në lidhje me rregulloren e re për akreditimin, akomodimin dhe orientimin e gazetarëve në Kuvendin e Shqipërisë. Gazetarët thonë se kjo rregullore cenon punën e tyre e mbi të gjitha lirinë e medias në vend. Në këtë kuadër u zhvillua në Kuvend një mbledhje me gazetarët, Sekretarin e Përgjithshëm dhe zyrën e shtypit të Kuvendit si dhe kreun e Unionit të Gazetarëve Shqiptarë, Aleksandër Çipën. “Mua si gazetare nuk ma zgjidh këtë problem sistemi audio-video. Ne të dy kemi biseduar shpesh, por asnjë gazetar në dijeninë time nuk të ka thënë ty që jemi dakord me këtë sistem. Nuk e kemi me sistemin, Ne duam të kemi akses në një komision, siç ka Televizioni Publik akses në komision. Nëse unë nuk hyj në komision, ti më ke cenuar të drejtën për informim.

Top Channel/ Aksioni i SPAK dhe Policisë së Shtetit, 3 të arrestuar, pezullohet punonjësi i AKSH-it
26/07 22:14
Top News – ‘Gjikuria’, 100 milionë euro tendera/ Tabaku i bën bisht pyetjes-nuk kam listë me vete
26/07 22:09
Top Channel/ Valixhe e braktisur në mes të Tiranës alarmon policinë, njoftohen forcat xheniere
26/07 21:45
Top News-Lëndë narkotike dhe plagosje me thikë/ Arrestohen dy persona në Malësi të Madhe
26/07 20:51
Top News-Të martën vendoset për Mediun/ GJKKO shqyrton kërkesën e SPAK për “Gërdecin”
26/07 20:28
Top News-Zjarr masiv në kodrat me ullinj/ Digjen 10 hektarë tokë, flakët vijojnë të përhapen
26/07 20:28
Top Channel/ Përmbarimi sërish te cirku, sindikata e artistëve takim në Ministrinë e Kulturës
26/07 20:10
Top Channel/ Biznesi me punëtorë nga Bangladeshi/ Fasonët të kënaqur me krahun e lirë të punës
26/07 20:09
Top Channel/Shkolla e re pas tërmetit/Arkitektët që realizuan projektin në Durrës vlerësohen me çmim
26/07 19:55
Top Channel/ 18 vjeçarja që vdiq në aksident, do niste punë si infermiere në Gjermani
26/07 19:47
Top News – Promovohet libri i Adem Demaçit/ ’Burgjet e mia, fati im i madh’, vjen në 34 gjuhë
26/07 18:43
Top Channel/ Zjarr në pyll në Qafën e Lalarit dhe në Kraps, terreni i vështirë për ndërhyrje
26/07 18:40
Top News – ‘Mësimi fillon normalisht’/Varianti DELTA nuk pengon rikthimin në shkolla
26/07 18:38
Top News – Varianti Delta qarkullon në Shqipëri/ Çfarë do të ndodhë me masat kufizuese anticovid!
26/07 18:26
Top News-Aksioni policor në 24 orët e fundit/ Në pranga 16 persona, pezullohen 53 leje drejtimi
26/07 18:10
Top News-Frikë nga varianti Delta në Shqipëri/ 283 raste aktive, 11 pacientë të shtruar në spital
26/07 18:10
Top Channel/Vatër e madhe zjarri në kodrat me ullinj, flakët po shkojnë drejt varrezave në Karbunarë
26/07 17:53
Top Channel/Me shpejtësi skëterrë dhe të dehur në timon, në pranga 16 shoferë, pezullohen 53 patenta
26/07 16:57
Top Channel/ Dy të dyshuar me Delta në Pogradec. I kthyen autoritetet greke në kufi
26/07 15:36
Top News – I shtohet një anëtar Gjykatës së Lartë/ Presidenti dekreton Artur Kalanë, edhe 11 vakanca
26/07 15:20