Top Channel/ Futbollisti brazilian Ronaldinho viziton Tunizinë për promovimin e turizmit
21/05/2022 22:45

Ish-ylli brazilian i futbollit Ronaldinho ka shëtitur sot rrugët e kryeqytetin tunizian dhe ka vizituar një stadium në Tunis në për të promovuar turizmin dhe trashëgiminë e vendit. Vizita e tij në bashkëpunim me zyrën tuniziane të turizmit kërkon të nxisë atraksionet e pasura të vendit që janë nje burim i rendësishem të ardhurash. Ish-futbollisti shëtiti gjithashtu në rrugët e qytetit lindor Sidi Bou Said, i shoqëruar nga muzikanti vendas Karim Gharbi i cili e kishte ftuar. I shoqëruar nga përfaqësues të agjencive të mëdha turistike braziliane, legjenda e futbollit vizitoi gjithashtu rrënjat e lashta në Dougga dhe amfiteatrin El Jem që daton prej perandorisë romake. Një ditë më parë ai u takua me fansa të sportit të tij në kryeqytet, ku do të mbetet edhe për dy ditë. Me afrimin e sezonit turistik autoritetet kërkojnë ringjalljen e sektorit, që më parë përbente rreth 12% prodhimit të brendshëm bruto në vend. Pamjet: AFP

Top Channel/ Lojrat Olimpike dhe tërmet. Ekipi shqiptar shkon në Algjeri, provojnë lëkundjen e tokës
27/06 16:28
Top News – Ronaldo ‘i kundërpërgjigjet’ Messit/ Portugezi, sportisti më i kërkuar në internet
26/06 15:43
Top News – Haaland kërkon shtëpi/ Norvegjezi synon vilën e Pogba me vlerë 3 mln paund
26/06 15:43
Top News – Hapen Lojërat Mesdhetare/ Delegacioni shqiptar me 29 sportisë bën paradën e tij
26/06 15:19
Top News – Harry Maguire feston dasmën/ Mbrojtësi, ceremoni romantike me Fern Haëkins
26/06 14:31
Top News-Asambleja Botërore e Peshëngritjes/Tërhiqet Pirro Dhima, kush u zgjodh kreu i Federatës
25/06 21:11
Top Channel/Pirro Dhima,kthehet në Tiranë garon për zgjedhjet në Federatën Botërore të Peshëngritjes
25/06 15:36
Top Channel/ Zgjedhjet e Federatës së Peshëngritjes, Federata botërore mblidhet në Tiranë
25/06 12:52
Top News- U transferua te Vllaznia/ Kristijan Vulaj-Gjithnjë kam dëshiruar të vij këtu
24/06 15:00
Top News – Nga Muhammad Ali, tek Maradona/ Objektet përkujtimore sportive dalin në ankand
24/06 13:48
Top Channel/ Kongresi Botëror i Peshëngritjes mbahet në Tiranë/ U pranua nga të gjitha Federatat
23/06 16:19
Top News-Këngë e valle në Turqi/Futbollistët e Tiranës ‘ndryshojnë profesion’
23/06 12:08
Top News – Nga Messi, te Ballack/ Lëvizjet Më Të Shtrenjta Të Lojtarëve Me Parametra Zero
22/06 12:29
Top News -Partizani e Vllaznia, lëvizjet e radhës/Sjellin në radhët e tyre Atanaskoskin e Vulajn
22/06 12:25
Top News – West Ham e ka seriozisht/Gati të ofrojë 30 mln paund përArmando Brojën
21/06 12:49
Top News – Largime dhe Afrime në Superiore/Adili largohet nga Vllaznia, Egnatia merr Hysenin
21/06 12:21
Top News – Dy lëvizje në merkato/ Partizani siguron shërbimin e Rexhepit dhe Ndrecës
21/06 11:41
Top News – Lojërat Mesdhetare ‘Oran 2022’/ Shqipëria përfaqësohet me 29 sportistë në 10 disiplina
20/06 15:34
Top News – Solidaritet me Ukrainën/ FSHF akordon fond mbështetjeje për vendin në luftë
20/06 13:33
Top Channel/ Debutuesit e superiores/ Sezoni i ri rikthen Bylisin dhe Erzenin
20/06 12:48