Top Channel/ Fushata e kandidatëve të PS në Durrës, zbresin në lagjet e vjetra të qytetit
15/04/2021 13:50

Fushata e kandidatëve të Partisë Socialiste në Durrës ka zbritur në lagjet e vjetra të qytetit. Në takimin e zhvilluar fillimisht në lagjen nr 1 kandidatët e PS kanë folur për projektet e rëndësishme që pritet ti ndryshojnë rrënjësisht lagjet përreth qendrës. Klodiana Spahiu tha se këtu ku jemi, gjendet zona më e rëndësishme arkeologjike e gjithë qarkut Durrës. Shumë shpejt do të nisë zbatimi i projektit të BE-së me vlerë 80 milion euro për rehabilitimin e monumenteve kulturore, por një tjetër projekt i rëndësishëm është edhe ai për amfiteatrin e Durrësit. Në takimin tjetër me banorë të lagjeve 3 dhe 4, kandidatët e Partisë Socialiste Keida Ferra dhe Klodiana Spahiu thanë se me investimet që po kryhen nga bashkia e Durrësit në bashkëpunim me qeverinë, këto lagje do të jenë pikë referimi për turistët e huaj. Klodiana Spahiu ka përmendur një nga projektet kryesore, sic është porti turistik, duke theksuar se investimi që do të kryhet do ia rrisi më shumë vlerën lagjes që gjendet pranë portit.

Top Channel/ Fatjona Dhimitri, deputetja e vetme që mbron Metën në Kuvend, ja fjalimi
07/05 18:27
Top Channel/ Myslim Murrizi fjalim fshatçe për Metën. Shpërthejnë të qeshurat në Parlament
07/05 18:26
Top Channel/ “Në ëndër do na dalë Kujtim Gjuzi”, batutat në Kuvend
07/05 18:25
Top Channel/ Adriatik Alimadhi: Pse votova kundër hetimit të Ilir Metës
07/05 18:25
Top Channel/ Lefter Maliqi mbron në Kuvend Majkon dhe Ulqinin: I dogjën si të ndershëm
07/05 18:01
Top Channel/ Klotilda Bushka në Kuvend: Ja përse duhet shkarkuar Meta
07/05 17:59
Top Channel/ Kujtim Gjuzi: Meta duhej shkarkuar një vit më parë
07/05 17:59
Top Channel/ Deputeti i pensionistëve: Të shkarkohet Meta. Kam prova që shkeli Kushtetutën
07/05 17:58
Top Channel/ Ralf Gjoni në Kuvend: Rama dhe Meta, të takohen prapë për ngjala
07/05 17:56
Top Channel/ Ndryshojnë gjobat për shoferët. Parlamenti diskuton Kodin e ri rrugor
07/05 17:56
Top Channel/ Kërkohet falja e gjobave të pandemisë
07/05 17:55
Top Channel/ Dekretet e Presidentit do rrëzohen. Ja fjala e deputetes socialiste
07/05 17:54
Top Channel/ Deputeti i opozitës së re: Ndaleni Ilir Metën
07/05 17:53
Top News – 98 pro shkarkimit të Presidentit/ ‘Opozita’ i jep PS-së votat kundra Metës
07/05 16:49
Top News – Duma-Regjimi Rama-Doshi-Rakipi/ PD-vota, 1 milionë deri në 35 milionë për familje
07/05 15:47
Top Channel/ “Anuloni zgjedhjet në Gjirokastër”/ LSI kërkon përsëritjen në Dropull
07/05 15:13
Top Channel/ Izraelitët pas Ramës dhe Bashës/ 8 strategët e fushatave, “orkestruan” fushatën
07/05 15:11
Top Channel/ 97 deputetë kundër Ilir Metës/ Komisioni hetimor do drejtohet nga deputeti Alket Hyseni
07/05 15:08
Top News – LSI nuk njeh zgjedhjet në Gjirokastër/ Karantina, qëllimi, goditje politike për ne
07/05 14:43
Top Channel/ Tedi Blushi: Presidenti nuk do të njohë asnjë vendim antiligjor të Kuvendit njëpartiak!
07/05 14:17