Top Channel/ Fitojnë Vllaznia dhe Laçi, kthejnë renditjen e klasifikimit si më parë
19/04/2021 12:39

Tri ndeshjet e fundit të javës së 28-të të Superligës rikthyen rendin siç ishte pas kryesimit të klasifikimit përkohësisht nga Partizani. Vllaznia fundos akoma më shumë Apolloninë me rezultatin tenistik 6-0. Seria e golave u çel nga Da Silvan në minutat e 15 dhe 52 që realizoi një dopiedë, ndërkohë në listën e golashënuesëve shënon emrin edhe Hoxhaj gjithashtu me dy gola në minutat e 34’ dhe 90’). Ndërsa mes tyre shënuan Dilaver në minutën e 23 dhe i riu Tim Brdariç në minutën e 82, i biri i trajnerit gjerman, i cili në ndeshjen e tij debutuese me fanellën e Vllaznisë, shënoi edhe golin e tij të parë shqiptar. Apolonia vetëm sa ekzistonte në fushë, ndoshta me mendjen tek ndeshja e ardhshme ndaj Bylisit, shansi i fundit për mbijetesë në Superiore. Me fitore e ka mbyllur këtë javë edhe Teuta ndjekëse. Djemt e deditit përballeshin sërish me Skëndërbeun që i eliminoi nga kupa por këtë herë u hakmorrën me një fitore minimale 0-1. Mjaftoi goli i bregut për të marrë 3 pikëshe për të mbajtur ritmin. Me të njëjtin hap me kryesuesit e tjerë e mbylli edhe Lacit këtë javë duke fituar 2-1 ndaj Bylisit. Kurbinasit shënuan dy herë në fillim, duke fiksuar 2-0 epërsinë e tyre ndaj ballshiotëve me autor Deliun në minutën e 54 dhe dy minuta më pas i riu Prenga shënon golin e dytë. Për të mos u larguar nga Kurbini pa gol, Edison Ndreca (90’+3) do të ngushtonte epërsinë dhe fiksonte rezultatin 2-1 nga pika e penalltisë. Takimet e javës së 29-të të kampionatit të Superiores do të zhvillohen në dy ditë, të premten dhe të shtunën, pasi sikurse dihet të dielën e 25 prillit në vendin tone do të mbahen zgjedhjet parlamentare.

Top News/ Hetimet për korrupsion mbi RFEF. UEFA e FIFA i kërkojnë sqarime të detajuara
28/03 14:54
Top News/ Përballet me bllokim të aksioneve. Klubi i Tiranës rrezikon licencimin nga UEFA
28/03 12:30
Top News/ Messi s’e mendon tërheqjen. ‘Do ta lë futbollin kur të mos jem më i dobishëm’
27/03 16:02
Top News/ Në pronësinë e Jim Ratcliffe. Pse Man.Utd rrezikon të mos luajë në Evropë vitin tjetër!
26/03 16:50
26/03 15:40
Top News/ ‘I thoni të mos kthehet!’. Narkotrafikantët kërcënojnë me vdekje Di Marian
26/03 14:24
Top News/Vinicius shpërthen në lot. ‘Kam gjithnjë e më pak dëshirë për të luajtur’
25/03 19:17
Top News/ Pagoi garancinë 1 mln euro. Dani Alves doli nga burgu, u lirua me kusht
25/03 19:15
Top Channel/ Mundet kombëtarja e Rugby! Humbi me Malin e Zi në ndeshjen ndërkombëtare për renditjen
25/03 12:42
Top Channel/ Telashe ekonomike për ish-mbrojtësin brazilian, nxjerr shtëpinë në shitje
25/03 12:31
Top Channel/ Vlora Qyteti Europian i Sportit për vitin 2024. Çelet zyrtarisht nisja e aktiviteteve
24/03 15:02
Top News/ Mbappe për të ardhmen te Reali/ ‘Gjithçka do të zgjidhet përpara Evropianit’
23/03 18:51
Top News/ Problemet në finalen e Champions 2022. UEFA dëmshpërblen tifozët e Liverpoolit
23/03 18:50
Top News/ Tjetër sukses i Xhuzepe Jakës. ‘Grushti i hekurt’, triumfon ndaj boshnjakut Janjanin
23/03 18:49
Top Channel/ Tension te Atalanta e Gjimshitit, lufta Rusi-Ukrainë përçan lojtarët
22/03 23:00
Top News/ E bujshme te kombëtarja gjermane. Pas 70 vitesh ‘braktiset’ Adidas për të kaluar te Nike
22/03 20:40
Top News/ Brazil, arrestohet Robinho. Do të kryejë dënimin me 9 vjet burg në vendlindje
22/03 18:36
Top News/ Pasaniku Kylian Mbappe. Te Paris Saint Germain sulmuesi përfiton 8219 euro në orë
21/03 17:10
Top News/ Kontrolli në Selinë e Federatës. Spanja rrezikon të humbasë Botërorin 2030
21/03 16:35
Top News/ Neymar i paguan garancinë. Barcelonë, Dani Alves lirohet me kusht për 1 mln euro