Top Channel/ Fitojnë Vllaznia dhe Laçi, kthejnë renditjen e klasifikimit si më parë
19/04/2021 12:39

Tri ndeshjet e fundit të javës së 28-të të Superligës rikthyen rendin siç ishte pas kryesimit të klasifikimit përkohësisht nga Partizani. Vllaznia fundos akoma më shumë Apolloninë me rezultatin tenistik 6-0. Seria e golave u çel nga Da Silvan në minutat e 15 dhe 52 që realizoi një dopiedë, ndërkohë në listën e golashënuesëve shënon emrin edhe Hoxhaj gjithashtu me dy gola në minutat e 34’ dhe 90’). Ndërsa mes tyre shënuan Dilaver në minutën e 23 dhe i riu Tim Brdariç në minutën e 82, i biri i trajnerit gjerman, i cili në ndeshjen e tij debutuese me fanellën e Vllaznisë, shënoi edhe golin e tij të parë shqiptar. Apolonia vetëm sa ekzistonte në fushë, ndoshta me mendjen tek ndeshja e ardhshme ndaj Bylisit, shansi i fundit për mbijetesë në Superiore. Me fitore e ka mbyllur këtë javë edhe Teuta ndjekëse. Djemt e deditit përballeshin sërish me Skëndërbeun që i eliminoi nga kupa por këtë herë u hakmorrën me një fitore minimale 0-1. Mjaftoi goli i bregut për të marrë 3 pikëshe për të mbajtur ritmin. Me të njëjtin hap me kryesuesit e tjerë e mbylli edhe Lacit këtë javë duke fituar 2-1 ndaj Bylisit. Kurbinasit shënuan dy herë në fillim, duke fiksuar 2-0 epërsinë e tyre ndaj ballshiotëve me autor Deliun në minutën e 54 dhe dy minuta më pas i riu Prenga shënon golin e dytë. Për të mos u larguar nga Kurbini pa gol, Edison Ndreca (90’+3) do të ngushtonte epërsinë dhe fiksonte rezultatin 2-1 nga pika e penalltisë. Takimet e javës së 29-të të kampionatit të Superiores do të zhvillohen në dy ditë, të premten dhe të shtunën, pasi sikurse dihet të dielën e 25 prillit në vendin tone do të mbahen zgjedhjet parlamentare.

Top Channel/ Konflikt për zgjedhjet e KOKSH/ Kreu i FSHF çon në KAS Fidel Yllin
11/05 15:29
Top Channel/ Në “Ditën e kërcimeve” atleti shkodran përmirëson rekordin e mëparshëm
09/05 20:06
Top Channel/ Skënderbeu pret Partizanin/ Korçarët shpresojnë që të qëndrojnë në kategorinë superiore
07/05 15:30
Top Channel/ “Partizani i barabartë me ne”, trajneri i Skënderbeut: Do të qëndrojnë në Superiore
05/05 15:32
Top Channel/ Partizani merr kreu, ndalet në barazim Vllaznia-Teuta, Laçi mund Kukësin
04/05 02:31
Top News – Vllaznia pret Teutën/ Për Brdaric, sfida, hap në rrugën drejt titullit
03/05 11:47
Top Channel/ Sezoni tjetër me tifozë në stadium! Shulku Vllazninë si skuadrën më të bukur
01/05 16:09
Top Channel/ Teuta shpallet fituese e Kupës së Shqipërisë në basketboll për meshkuj
30/04 11:02
Top Channel/ Reja kërkon një mesfushor, ka disa kandidatë nga Kosova dhe Maqedonia
21/04 20:25
Top Channel/ Fitojnë Vllaznia dhe Laçi, kthejnë renditjen e klasifikimit si më parë
19/04 12:39
Top News – Kampionati i futbollit amator/ Përfunndon edicioni i tetë, ndahen çmimet
18/04 20:44
Top Channel/ KOKSH, në krye Fidel Ylli/ Zgjidhet presidenti i ri i komitetit olimpik shqiptar
17/04 20:08
Top Channel/ Partizani merr kreun/ Mund Kastriotin 3-1. Kukësi – Tirana 2-2
17/04 20:06
Top Channel/ Java e 28-të e Superligës: Tirana pret Kukësin dhe Partizani, Kastriotin
16/04 15:36
Top Channel/ Skënderbeu-Vllaznia në finale/ Dy skuadrat që do të përballen për Kupën e Shqipërisë
14/04 20:05
Teuta merr kreun e superiores/ Vllaznia ndalet në Laç, Kukësi fitore pas 2 muajsh
10/04 19:57
Braziliani i kombëtares/ 15 vjeçari i rritur në Shqipëri, premton shumë për ekipin kuq e zi
10/04 19:55
Vllaznia-Laçi, supersfida e javës/ Superiorja rikthehet me ndeshjet më të rëndësishme
09/04 15:44
Medalje bronxi në europian/ Evangjeli Veli, e vetmja garuese nga Shqipëria
05/04 19:59
Tirana ‘Manita’ Apolonisë/ Skënderbeu befason Kukësin, e mposht 1-0
04/04 20:17