Top Channel/Festivali këngës labe, qindra pushues dhe vendas ndoqën në Vlorë koncertin për dy net
31/07/2022 12:22

Për dy net rresht turistë të shumtë që po pushojnë në Vlorë gjatë këtyre ditëve, por dhe qytetarë të vendit bregdetar patën mundësinë të shijojnë nga afër këngë të polifonisë labe. Në mbrëmjen e dytë të festivalit Kënga Labe e cila u zhvillua përgjatë Shëtitores Lungomare tek kinemaja Verore u ndanë dhe çmimet për fituesit. Në vendin e parë u rendit grupi i Pilurit, në vendin e dytë Sevasteri dhe të tretin Velça. Gjatë dy netëve te Këngës Labe kanë konkurruar 30 grupe nga krahinat e jugut.

Top Channel/ Nis festivali TIFF/ Shfaqen filmat premierë. Pjesëmarrës kinastë nga e gjithë bota
24/09 19:58
Top Channel/ Ndahet nga jeta piktori Sali Shijaku
24/09 12:13
TopChannel/Në gjurmët e parodistëve!Të rinj vlonjatë ngjitën në skenë shfaqen në teatrin Petro Marko
18/09 12:59
Top Channel/ Vepra e re e Teodor Kekos! Poema satirike është shkruar në vitin 1997
18/09 12:43
Top Channel/ Ekspozita nordike në Tiranë/ Artistë nga Suedia, Norvegjia dhe Danimarka
15/09 20:02
Top Channel/ Do të rikualifikohet zona rreth amfiteatrit të Durrësit, preken rreth 100 objekte
15/09 12:37
Top Channel/ Ndërron jetë Et’hem Qerimaj, babi i violinës shqiptare u shua në moshën 88-vjeçare
13/09 15:49
Top News – Arti në zi për ‘mjeshtrin e madh’ të violinës/Hetem Qerimaj ndahet nga jeta
13/09 11:46
Top Channel/“Novela grafike nga deti”/Ekspozohen punimet nga Italia, Franca, Shqipëria dhe Greqia
12/09 19:57
Top Channel/ Anesti Duka në Seul! Mori pjesë në ekspozitë me punime të krijuara gjatë pandemisë
11/09 15:32
Top Channel/ “Mural art” në Tiranë/ Eventi mblodhi së bashku artistë nga disa vende të botës
10/09 20:08
Top Channel/Art në hapësira publike/Veprat e artit do vendosen në sheshe, rrethrotullime e mbikalime
08/09 20:00
Top Channel/ Fituesi i Golden Globe! Regjisori Ari Folman prezanton në Durrës “Vals me Bashirin”
07/09 20:09
Top Channel/ Rita Ora ndez Tiranën/ Koncert free, në sheshin Skënderbej
06/09 20:07
Top Channel/ Gara off-road BMW në Karpen! Kurorëzimi i fituesve do të bëhet në në kampingun pa emër
05/09 19:59
Top Channel/ Kisha e Leshnicës, probleme pas rehabilitimit të manastirit 400 vjeçar
04/09 12:38
Top Channel/ Rita Ora “falas” në Tiranë/ Më 6 shtator, koncerti pa bileta ne sheshin “Skënderbej”
03/09 19:52
Top Channel/ Nis sezoni muzikor/ Teatri i operas thyen traditën: Çelet me simfoni dhe jo me opera
02/09 20:02
Top Channel/ Libraria lundruese në Vlorë, anija me 5 mijë tituj librash do të ndalojë edhe në Durrës
02/09 15:37
Top Channel/ Mbërrijnë një milionë faqe me të dhëna historike të Shqipërisë në kohën otomane
01/09 19:59