Top Channel/ Ekspozita e artistëve “Grupi 86”, “Muri” ekspozita në galerinë e Tiranës
08/12/2021 15:36

Muri, quhet ekspozita kolektive e artistëve bashkëkohorë të quajtur “Grupi 86” në Galerinë e Tiranës. Ardian Devolli, Leon Cika, Luan Borici, Mira Kucuku, Agron Polovona, Fatmir Minga, Arben Meksi, Mustafa Arapi etj janë disa preaj artistëve që duan të takohen më publikun nëpërmjet veprave në këtë ekspozitë.

Top Channel/ “Goca dhe Gra” me format të ri/ Programi në Top Channel cdo të mërkurë në orën 21:00
11/01 19:40
Top Channel/ Përkujtohet 140 vjetori i Nolit/ Hapet ekspozita “Noli në optikën e historisë”
10/01 19:44
Top Channel “Tregtari i Venedikut,” premierë në Korçë
09/01 18:23
Top Channel/Regjistrohen këngët e Lola Gjokës/Pianistja e parë shqiptare la pasuri të madhe muzikore
06/01 19:20
Top Channel/Shqipëria në sytë e afganëve, ekspozita me foto të realizuara nga refugjatët në Shëngjin
06/01 16:12
Top Channel/ Kryeveprat e vjedhura nga nazistët/ Ekspozohen në muzeun hebre të New York
04/01 19:57
Top Channel/ Shqiptari i vetëm që bën Violina. Erli Gurra, pasardhës i një brezi muzikantësh
03/01 19:17
Top Channel/ Shqipëria në Bienalen e Beogradit, përfaqësohet në ekspozitën në Serbi me disa vepra
03/01 15:42
Top Channel/ Tradita e endjes me motivet e festës! 62-vjeçarja punon me makinë qepëse 100-vjeçare
03/01 15:34
Top Channel/ Sixhadet persiane punohen në Shqipëri! 68-vjeçarja nga Kukësi merr porosi nga jashtë
03/01 12:48
Top Channel/ Koncerti i Vitit të Ri/ Elvana Gjata, Alban Skënderaj interpretojnë në shesh
30/12 19:22
Top Channel/ Me kë do të festojmë? Shumicë e familjeve janë të ndara nga emigracioni
29/12 19:09
Top Channel/ “Arkivat shqiptare”, revista periodike mes arkivave të Shqipërisë dhe Kosovës
29/12 15:31
Top Channel/ “Unë Mephisto’, në skenën e Teatrit Eksperimental!
28/12 19:49
Top Channel/Veprat e Vangjush Mios. Ekspozohen në Korçë “nudot” e piktorit të madh
26/12 12:33
Top Channel/ Surprizat sot në Artkand/ Dalin në shitje vepra cilësore të piktorëve të ndryshëm
25/12 20:13
Top Channel/ Novelat grafike shqiptare/ Shpallen fituesit e konkursit
21/12 19:20
Top Channel/ Çmimet kombëtare në letërsi/ Shpallen autorët dhe veprat më të mira
20/12 19:46
Top Channel/ “Hapa dhe gjurmët” e liceut. Ekspozita me punimet e studentëve me rastin e 75 vjetorit
20/12 15:44
Top Channel/ Transformohet Cinecitta studiot filmike të Romës kërkojnë rikthimin e valdisë
20/12 12:55