Top Channel/ Dy të shpëtuar nga plumbat/ Në makinë me viktimën ishte një polic dhe një 20 vjeçar
12/05/2021 15:07

Video e kamerave të sigurisë që regjistruan vrasjen e ndodhur në Vlorë tregojnë se në makinën që u qëllua me 30 plumba kanë qenë edhe dy persona të tjerë. Viktima 38 vjeçari Bledar Birçaj morri disa plumba në trup nga breshëria e dy armëve automatike. Ndërkohë që sic duket edhe në video, në makinë ishte edhe një oficer policie i anti drogës, i cili duket që del nga makina dhe mundohet t’i largohet atentatorëve. Ai më pas është pyetur në polici dhe ka thënë se nuk ka njohur asnjë nga atentatorët. Në automjet me 38 vjeçarin dhe policin e antidrogës ka qenë edhe një 20 vjeçar. Ai është kushëri i viktimës dhe punonte në një furrë buke në qytetin e Vlorës dhe policia nuk ka asnjë të dhënë që ai të jetë përfshirë në aktivitet kriminal. Në videon e plotë duket momenti kur autorët qëllojnë, makina ndalon dhe prej saj del efektivi policisë dhe në fund të videos hapet sërish dera e dytë e automjetit dhe del një tjetër person. Në dëshminë në polici 20 vjeçari nuk ka ndihmuar shumë në lidhje me ngjarjen.

Top Channel/ Berisha, akuza Plarent Ndrecës: Histori prej hajduti si drejtorët e 5D
21/06 23:13
Top Channel/ 4 shtete në “black out”. Reuters: Si u ndërpre energjia në Shqipëri, Mal të Zi…
21/06 23:11
Top Channel/ Nephew në Tiranë: Në fokus rëndësia për të eliminuar pandëshkueshmërinë
21/06 22:28
Top Channel/ Divorci Meta- Kryemadhi, Braho: Në Skrapar kemi një shprehje ‘Hapu dhè e merri brenda’
21/06 21:56
Top News/ Makina merr para motorin dhe futet brenda në lokal, plagosen tre persona
21/06 20:54
Top News/ Aksident i rëndë në Fier/ Automjeti përplas të moshuarin me biçikletë
21/06 20:52
Top Channel/ Zgjedhjet në Universitete! Tonin Gjuraj fiton në Shkodër, në Korçë Lorenc Ekonomi
21/06 19:48
Top Channel/ 8 apartamente dhe llogari bankare! GJKKO konfiskon pasuritë e trafikantit shqiptar
21/06 19:42
Top Channel/ Po kalonte rrugën me biçikletë, i moshuari përplaset nga një makinë në Fier
21/06 19:41
Top Channel/ Mandati i Olta Xhaçkës/ Gjyqi në kushtetuese, demokratët duan t’i djegin muajt e fundit
21/06 19:38
Top News/ Sot dita më e nxehtë, policia jep shishe me ujë për turistët dhe qytetarët
21/06 19:37
Top Channel/ Ndryshime në Qeveri e PS! Spiropali: 3/4 e qeverisë apo Parlamentit mund të mos jetë
21/06 19:34
Top Channel/ Shpërthen bombola e gazit në Vlorë, 62-vjeçarja përfundon në spital
21/06 19:19
Top News/ ‘Metamorfoza’, shtyhet sërish seanca. Gjykata nuk merr vendim pas mungesës së avokatit
21/06 17:26
Top News/ Plumbi i Artë ‘ndan’ të akuzuarit. Gjysma e të arrestuarve kërkojnë gjykim të shkurtuar
21/06 17:24
Top Channel/ Zgjedhjet në universitetin e Durrësit, pjesëmarrje e lartë e studentëve
21/06 17:21
Top Channel/ Skandal në Universitetin e Tiranës! Mediat s’lejohen të hyjnë në qendrat e votimit
21/06 16:52
Top News/ Vrasja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan. Apeli mbyll dëgjesat e palëve, më 1 korrik jep vendim
21/06 16:49
Top News/ Si u abuzua me fondet IPARD në Shqipëri/ OLAF zbardh skemën dhe çon dosjen në prokurori
21/06 16:46
Top News/ Defekt i rëndë në sistem. Mbingarkesa lë pa energji vendin dhe rajonin
21/06 15:56