Top Channel/ Dy shfaqje baleti në Tiranë/ Të krijuara nga koreografi Angjelin Prelocaj
23/09/2021 19:56

Teatri Kombëtar i Operas Baletit dhe Ansamblit Popullor shfaq premierën e baletit: “Annonciaton” dhe “La Stravaganza”. Dy balete të krijuara nga koreografi me famë botërore Angelin Prelocaj shfaqjen në dt 24 dhe 25 Shtator në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit. Prelocaj, I cili nuk do të jetë vetë I pranishëm ka qenë një ndër emrat e ftuar nga teatri për shfaqet pasuese të inagurimit. “Annonciaton” është premierë botërore e shfaqur për herë të parë në Shqipëri.

Top Channel/“Dielli lind andej nga perëndon”/Publicisti Mustafa Nano sjell një tjetër “One man show”
14/10 19:58
Top Channel/ Për tre ditë! Festivali Ndërkombëtar i Filmit argëton fëmijët në Gjirokastër
13/10 19:06
Top Channel/ Saimir Pirgu shkëlqen në Londër, interpreton në operan “Jenufa” të kompozitorit Janacek
12/10 20:21
Top Channel/Festivali i letrarëve të rinj/U mbajt për tre ditë në tiranë. Pjesëmarrës nga disa vende
11/10 19:57
Top News-Zhvillohet fesivali Oda Dibrane/Pjesëmarrës artistë nga të gjitha trevat shqiptare
11/10 17:04
Premiera e ‘No time to die’ / Veliaj e ambasadori britanik të veshur si James Bond
10/10 15:42
Top Channel/ Rafail Dembo, artisti i dritës sonte në “Exclusive”
10/10 12:48
Top Channel/ “No Time to Die” në Tiranë! Shfaqet premiera e filmit më të ri me James Bond
10/10 12:41
Top Channel/ Artistët e rinj lezhjanë/ Vënë në skenë pjesën teatrale “Gratë në Asamble”
10/10 11:41
Top Channel/ Galeri arti në Shkodër! Banesa 150 u dogj dhe u rindërtua duke pritur 25 ekspozita
09/10 19:55
Top Channel/Vepra Edi Hilës, Artkand/Prezantohet edhe pikturat e lumturi Blloshmit e Adrian Devollit
09/10 19:48
Top Channel/ Ekspozitë nga Tirana në Paris/35 artistë ekspozojnë nën kujdesin e kuratores Michalarou
08/10 19:50
Top Channel/ Festivali i teatrit në Elbasan/ “Skampa 2021” edicioni i 23 i festivalit ndërkombëtar
08/10 16:06
Top Channel/ “Budallenjtë” mbledh dashamirësit e teatrit në Vlorë, mesazhi që jepet përmes komedisë
07/10 17:38
Top Channel/ Reformë në art e letërsi? Mimoza Ahmeti letër Ramës: Autorësia e pashpërblyer
07/10 16:01
Top Channel/ Festivali i dancit modern! Në Durrës mblidhen pjesëmarrës nga e gjithë bota
05/10 12:46
Top Channel/ Aktivitete dhe muzikë në natyrë përrallore/ Festivali Naltitude tërheq turistët e huaj
04/10 19:16
Top Channel/ Të mjerët” në amfiteatrin e Lezhës, publiku e mirëpret shfaqjen
04/10 12:14
Top Channel/ Ekspozitë e piktorëve dardharë/ 250 piktura krijuar në dy shekuj
01/10 15:47
Top Channel/ Mbyllet TIFF në Tiranë/ Ndahen çmimet në festivalin ndërkombëtar të filmit
01/10 02:07