Top Channel/ Drogë drejt Anglisë si italianë/ Arrestohet punonjësi i gjykatës së Korçës! Ja ç’bënte
18/05/2024 19:43

Operacioni më i fundit i Spak hedh dritë mbi rivalitetin e bandave më të rrezikshme të viteve të fundit. Ajo që është karakteristikë për këta grupe kriminale është dhuna e egër e treguar në kryerjen e krimeve, me pasoja shumë të rënda . Pjesëtarë të një grupi kriminal në raste të ndryshme bashkëpunojnë me grupe të cilët janë kundërshtarë të njëri – tjetrit. Në qendër të tyre është grupi kriminal i krijuar dhe drejtuar nga Ervis Martinaj që kishte lidhur aleancë me grupin kriminal i cili vepronte në qytetin e Lezhës drejtuar nga Arben Ndoka. Këta dy grupe kanë kontaktuar anëtarë të një grupi tjetër cili vepronte në qytetin e Durrësit dhe kanë rekrutuar vrasës me pagesë të cilët veprojnë kryesisht në zonën e Fushë – Krujës dhe në zonën e Burrelit. Po kështu për të realizuar qëllimet kriminale Ervis Martinaj kontakton Viktor Imerin sapo kishte përfunduar vuajtjen e dënimit me dhe burgim i kërkon vrasjen e F.H. Në ndihmë të grupeve kriminale të drejtuaranga Ervis Martinaj dhe Arben Ndoka vjen edhe Emiljano Shullazi së bashku me një tjetër person të cilët edhe pse në kushtet e paraburgimit ndihmojnë Ervis Martinaj dhe Arben Ndokën për t i bërë atentat Durim Bamit që nga ana e tij ka një grup kriminal në zonën e Fushë Krujës.Banda e drejtuar nga Durim Bami bën aleancë me një grup kundërshtar të Ervis Martinaj dhe që drejtohet nga Leonard Duka dhe Fatmir Hyseni, persona me precedentë të theksuar kriminalë, me qëllim vrasjen e Ervis Martinaj dhe Arben Ndokës dhe anëtarëve të tjerë të këtyre grupeve kriminale. Në dinamikën e hetimit të këtij procedimi penal, janë grumbulluar prova që krijojnë dyshimin e arsyeshëm se shtetasi Durim Bami në bashkëpunim me shtetasin Altin Morina me detyrë efektiv i forcave “Renea” në kohën e kryerjes së krimit kanë organizuar kultivimin e bimëve narkotike në zonën e Niklës dhe Tapizës. Klodian Shahini me detyrë me detyrë Shef i Seksionit të Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë, Lezhë, si pjesë e grupit të strukturuar kriminal ndihmonte shtetasin Edison Reci., duke i dhënë informacion në lidhje me automjetet dhe hyrje-daljet e rivalit të tij Preng Gjini. Nga hetimi është evidentuar gjithashtu edhe përfshirja e një ish Deputeti, katër punonjës policie, dy prej tyre në role drejtuese, gjatë vitit 2020 të përfshirë në aktivitet të paligjshëm kultivimi narkotikësh dhe lojërash fati.

Top Channel/ Besimtarët myslimanë falen në Fier, thirrje për vëmendje ndaj njerëzve në nevojë
16/06 13:23
Top Channel/ “Të respektojnë njëri-tjetrin duke lënë mënjanë meritë”, falja e Namazit në Bulqizë
16/06 13:23
Top Channel/ Namazi në sheshin e Flamurit në Vlorë, besimtarët falen për mirësi e shëndet
16/06 13:22
Top Channel/ Falja e Namazit në Korçë, qindra besimtarë mblidhen në xhaminë e qytetit
16/06 13:22
Top Channel/ Lushnjë, falja e Namazit nisi në orën 06:00 në sheshin qendror
16/06 13:21
Top Channel/ E moshuara mbetet e bllokuar në katin e 5-të në Fier, ndërhyjnë forcat zjarrfikëse
16/06 13:06
Top News/ Kurban Bajrami, uron politika/ ‘Ditë reflektimi për një shoqëri më të mirë dhe të drejtë’
16/06 12:35
Top Channel/Nga studentë në kamarierë/ Turizmit i duhen edhe 30 mijë punonjës shtesë në këtë sezon
16/06 12:27
Top Channel/ Pickime nga gjarpërinjtë/ Shtohen rastet mes turistëve. Problem edhe merimanga e zezë
16/06 12:26
Top Channel/ Turistët e Vjosës/ Rrjedha e lumit tërheq shumë të huaj që duan ta lundrojnë lumin
16/06 12:23
Top Channel/ Italianët kuqezi/ Durrës, ishin tifozë të Shqipërisë në përballjen me ekipin e vendit
16/06 12:19
Top Channel/ “Bota në krizë vlerash”, myftiu i Shkodrës mesazh për familjen
16/06 11:56
Top Channel/ Myslimanët dibranë falen në stadiumin e Peshkopisë
16/06 11:55
Top Channel/ Elbasan, qindra besimtarë myslimanë falin Namazin në qendër të qytetit
16/06 11:55
Top Channel/ Kurban Bajrami! Besimtarët në sheshet e qyteteve dëgjojnë mesazhet e klerikëve
16/06 11:52
Top News/ Besimtarët myslimanë falin namazin/ Kurban Bajrami, mesazhe për paqe dhe begati
16/06 11:34
Top News/ Festa e Kurban Bajramit/ Besimtarët falin Namazin në sheshet kryesore të qyteteve
16/06 09:48
Top Channel/ Zjarri i madh në tregun e rrobave në Shkodër, zbardhet ngjarja e rëndë: Dy të mitur…
15/06 22:19
Top News/ Veliaj jep lajmin e mire. ‘Në verë shpërndajmë banesat e reja për familjet e Kombinatit”
15/06 21:42
Top Channel/ Shqiptarët entuziastë përpara ndeshjes! Brohorima përpara stadiumit të Dortmundit
15/06 20:53