Top Channel/ “Do ju vras të dyve!”, babai dhe xhaxhai dhunojnë barbarisht të dashurin e vajzës
29/05/2024 13:29

Një rast i paprecedentë ndodhi dy ditë më parë në spitalin e Durrës, ku tre persona rrahën një 32-vjeçar, i cili po ruhej nga policia. Rreth orës 21.00 në urgjencën e Spitalit rajonal Durrës tre persona kundërshtuan me forcë policinë dhe rrahën në mënyrë barbare të riun. Sipas informacioneve, autorët ishin babai, xhaxhai dhe një familjar tjetër i partneres së të riut. Te tre u arrestuan një ditë pas ngjarjes, rreth orës 2:30 të mëngjesit. Top Channel ka siguruar foto të të 32-vjeçarit, i cili ka nga dhuna ka marrë plagë në kokë, qafë, fytyrë dhe krah. Vetë ai ka deklaruar në polici se prej një viti ka një romancë me vajzën e familjes që e dhunuan, por kur ka kërkuar ta bëjë familjare lidhjen, është kundërshtuar nga familja. Sipas dëshmisë, ai ka marrë mesazhe kërcënuese nga babai i vajzës se do t’i vriste të dy. “Babai më ka thënë të shkoj të marr vajzën dhe të zhdukem bashkë me të dhe mos të dukem më në Shqipëri pasi në të kundërt do na vriste të dyve”, ka rrëfyer ai. Mbi tre të dyshuarit rëndojnë veprat penale të “kundërshtimi i punonjësve të policisë së rendit”, “plagosje e lehtë me dashje” dhe “prishje e rendit dhe qetësisë publike”.

Top News/ Aksidentohen turistët francezë/ Furgoni përplaset me autokombajnën në Lushnje
14/06 13:15
Top Channel/ 7 turistë francezë përfundojnë në spitali! Furgoni përplaset me autokombajnën
14/06 13:09
Top News/ Mbahet seanca për Belerin/ Kryebashkiaku i Himarës shfaqet pas hekurave në gjykatë
14/06 13:03
Top Channel/ “Na konkurron gruri i Serbisë”! Nis korrja e drithit, fermerët ankohen për çmimin
14/06 12:51
Top News/ Protestuesit përplasen me policinë/ Hidhet molotov, shpërthejnë në flakë gomat
14/06 12:48
Top Channel/ Rriten temperaturat, parashikimi për fundjavën dhe muajin qershor
14/06 12:48
Top Channel/ Opozita në protestën e 12, protestuesit tentojnë të çajnë kordonin policor
14/06 12:46
Top Channel/ Nis Komisioni Antikorrupsion. Bojkoton opozita, mazhoranca shtrin dorën e bashkëpunimit
14/06 12:46
Top Channel/ Mitsotakis zëvendëson ministrat, pas rezultateve të dobëta në zgjedhjet e PE
14/06 12:45
Top Channel/ Apeli vendos fatin e Belerit. Eurodeputeti i Greqisë në burg për shitblerje votash
14/06 12:44
Top News/ Fluksi gjatë sezonit turistik/ Kufizohet lëvizja në rrugë e kamionëve
14/06 12:41
Top Channel/Ndotet liqeni i Komanit! Pamja më e keqe për pushues e turistët që zgjedhin ta vizitojnë
14/06 12:28
Top News/ Protestuesit përplasen me policinë/ Hidhet molotov, shpërthejnë në flakë gomat
14/06 12:27
Top Channel/ Mes flakëve duke vënë veten në rrezik të moshuarit qëllojnë me vezë para bashkisë
14/06 12:27
Top Channel/ Zonat e mbrojtura, 800 mijë vizitorë. Rama ndan pamje nga parku Korab-Koritnik
14/06 12:26
Top Channel/ Mes zjarrit dhe tymit, protestuesit para Bashkisë së Tiranës përqafohen dhe puthen
14/06 12:13
Top Channel/ Momenti kur protestuesit i vënë flakën gomave para Bashkisë së Tiranës
14/06 12:13
Top News/ U dhunua pasi la fëmijën në kopsht/ Del pas 16 ditësh nga koma avokati Mëngjesi
14/06 12:07
Top Channel/ Me flamuj të PD-së dhe fishekzjarre, opozita proteston para Bashkisë së Tiranës
14/06 11:51
Top Channel/ Nuk mungojnë fishekzjarrët në protestën para Bashkisë, protestuesit shkaktojnë rrëmuje
14/06 11:44