Top Channel/ Dështon marrëveshja për dinarin. Bislimi: Nuk do të ketë takime të tjera me Serbinë
15/05/2024 19:59

Në Bruksel është zhvilluar gjithë ditën takimi i shtatë mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e dinarit. Takimi trepalësh që synonte zgjidhje për këtë, nuk rezultoi i suksesshëm sipas kryenegociatorit të Kosovës, Besnik Bislimit dhe për këtë fajësoi palën serbe.

Top News/ Asociacioni, Kosova kusht BE/ Gërvalla: Zbatojmë draftin nëse Serbia përmbush detyrimet
24/05 22:39
Top Channel/ Shtyhet seanca kundër Kurtit, dështon plani për rezolutën që synonte dorëheqjen e tij
24/05 19:55
Top Channel/ Opozita kundër Kurtit! Pr/rezolutë për dorëheqjen ose shkarkimin e qeverisë në Kuvend
24/05 15:27
Top News/ Kosova në Asamblenë Parlamentare të NATO-s / Në agjendën e takimit këtë fundjavë
24/05 12:55
Top Channel/ Opozita kundër Kurtit, Projekt/rezolutë për dorëheqjen ose shkarkimin e qeverisë
24/05 12:32
Top Channel/ Albin Kurti paralajmëron: Rrezikohet një luftë e re në rajon
23/05 21:17
Top News/ Rezoluta në OKB për Srebrenicën, politika shqiptare: Që masakra të tilla të mos përsëriten
23/05 21:02
Top Channel/ Sherr për një makinë! Autori plagos tre persona të së njëjtës familje në Pejë
23/05 15:12
Top Channel/ Votohet rezoluta për Srebrenicën, Vucic: Sot duken miqtë!
23/05 15:07
Top Channel/ Plagosi me armë zjarri tre persona, në kërkim autori! Konflikti nisi për një makinë
23/05 15:05
Top Channel/ Sherr për një makinë, autori plagos 3 persona të së njëjtës familje në Pejë
23/05 12:30
Top Channel/ Masat ndëshkuese të BE-së, deputeti i VV: Kosova, jo humbje të mëdha!
23/05 11:41
Top News/ Plagosi me armë tre persona në Pejë/ Shpallet në kërkim autori i ngjarjes
23/05 10:36
Top Channel/25 vite nga masakra e Dubravës!Pushkatimi i 117 të burgosurve, drejtësia ende s’ka folur
22/05 19:54
Top Channel/ Partneriteti tregtar SHBA-Kosovë! Shkëlqim Devolli takon kongresmenët amerikanë
22/05 15:18
Top News/ Albin Kurti ankohet në SHBA: Rusia e vogël në Ballkan, fushatë dezinformimi në botë
22/05 12:44
Top Channel/ C`ndodh me paratë e serbëve, reagime në veri: Situata, drejt radikalizimit!
22/05 11:31
Top Channel/ SHBA e shqetësuar me trajtimin e pakicave në Kosovë, kërkesa për liderët
21/05 21:56
Top Channel/ “Kundër frymës së normalizimit”, BE reagon për mbylljen e degëve të bankës serbe
21/05 20:53
Top Channel/ Mbyllja e 6 filialeve në Veri, reagon DASH: Veprim i pakoordinuar me ne
21/05 19:41