Top Channel/ Dëmet e përmbytjeve! Kosovë, më të prekura janë Klina, Istogu, Skënderaj dhe Mitrovica
25/01/2023 15:27

Dëmet e shkaktuara nga vërshimet në Klinë, Skënderaj, Istog, Mitrovicë e Podujevë konsiderohen të jenë në vlera milionëshe. Për këtë arsye, Asociacioni i Komunave të Kosovës ka kërkuar një fond emergjent nga Qeveria e Kosovës e i cili të jetë i menaxhuar nga niveli lokal. Edhe opozita po kërkon ndihmë më të shpejtë nga ekzekutivi për vlerësim e kompensim të dëmit që u shkaktua nga vërshimet e javës së shkuar.

Top News – Abuzoi seksualisht me një të mitur/ Arrestohet 35-vjeçari në Prizren, pranon akuzën
22/03 20:58
Top News – Tronditet futbolli në Kosovë / Arrestohet kreu i FFK-së Agim Ademi, dy akuza ndaj tij
22/03 20:42
Top Channel/ Kurti, ofertë për asocacionin/Në përputhje me Kushtetutën, por është refuzuar nga Vuçiç
22/03 19:41
Top Channel/ Prag Ramazani, myftiu i Kosovës thirrje për paqe: “Larg egos e urrejtjes”!
22/03 15:35
Top News – Osmani kundër BE/ ‘Po nxit Serbinë që të prodhojë kriza’
22/03 15:07
Top News – Rusët kanë hyrë në Veri / Kosova, sanksione te reja ndaj Wagner
22/03 15:05
Top Channel/ Në Kosovë, zv.kryeministri goditet me tortë dhe “milkshake”
21/03 21:55
Top News – Kërcënim i drejtpërdrejtë ushtarak për Kosovën/ Alarm për Serbinë dhe Rusinë
21/03 21:19
Top Channel/ Vuçiç: S’ka njohje të Kosovës! Pjesët e tjera të marrëveshjes do i zbatojmë
21/03 19:44
Top Channel/ Albin Kurti: Dënoni Serbinë/ Kryeministri apel ndërkombëtarëve: Refuzoi marrëveshjen
21/03 19:42
Top Channel/ Kurti, apel ndërkombëtareve: Refuzoi marrëveshjen, dënoni Serbinë!
21/03 15:06
Top News – Shkeljet Serbisë ndaj shqiptarëve/Eurodeputetja-Gati të vizitoj Preshevën t’i verifikoj
20/03 20:40
Top Channel/ Kurti takim me ambasadorët në Kosovë, Hovenier: Të çohet përpara zbatimi i marrëveshjes
20/03 16:58
Top Channel/ Escobar: Serbia duhet të zbatojë elementët kyc në aneks, do të punojë me europianët
20/03 16:56
Top News – 6.5 vjet prova kundër Thaçit… / Gjykatësi kërkon reduktimin e kohës, gjyqi po afron
20/03 12:46
Top Channel/ Vuçiç lavdëron veten për Ohrin: Jam më i përqendruari kur bisedimet zgjasin mbi 12 orë
19/03 22:02
Top News – Opozita kritikon Kurtin për Vuçiç/‘Pranoi gjithçka që ka thënë se nuk do të pranonte’
19/03 19:41
Top Channel/ Takim Kurti-Vuçiç në Ohër/ Bisedime të vështira për marrëveshjen Kosovë-Serbi
18/03 19:39
Top News – Të shtëna me armë zjarri/ Humb jetën një person, plagosen 2 të tjerë
18/03 16:49
Top Channel/Ahmeti: Marrëveshja Kosovë-Serbi e rëndësishme!Kthimi në të shkuarën sjell kriza të reja
18/03 16:37