Top Channel/ Berisha për raportin e Dumanit në komision: Olta grabitqare, ngjitur bosi i drogës
22/05/2024 22:40

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi raportin e kreut të SPAK, Altin Dumani gjatë fjalës së tij nga ballkoni i banesës, ku ndodhet prej muajsh në arrest shtëpie. “Të dashur qëndrestare dhe qëndrestarë, misionarë të vërtetë të kauzës së drejtë, të të vërtetave, lirisë dhe dinjitetit njerëzor. Të dashur miqtë tanë italianë, doktor Xhuzepe Matia, doktor Vinçenzo Alegra. Mirënjohjen time më të pakufishme për solidaritetin tuaj në këtë betejë, e cila synon të rivendosë votën e lirë, të rivendosë shtetin ligjor, të rivendosë sistemin demokratik në një vend ku ato janë zëvendësuar nga narkoshteti i Edi Ramës. Shteti i parë dhe i vetëm i drogës, krimit dhe vjedhjeve në Europë. Miqësia dhe bashkëpunimi i PD me ju daton shumë e shumë kohë përpara, por u garantoj sot se ne mbetemi po aq të vendosur sa ç’ishim në betejën për përmbysjen e diktaturës komuniste, në këtë betejë për përmbysjen e diktaturës së drogës, krimit dhe vjedhjes së shqiptarëve. Miqtë e mi, sot para shqiptarëve në parlament patë skena të cilat kurrë nuk i keni parë. Sot, Altin Gjoka me pantallona, Irena me pantallona u fut të referojë në klubin e mëkatarëve. Karshi i qëndronte Olta grabitqare, e burrit strategjik. Ngjitur bosi i drogës së malësive të Lezhës, por edhe i shtëpive të barit, deputeti Ndreca. Më tej karshi tij qëndronte vëllaçkoja e i Gerond Xhafës, që menaxhon pasuritë e tij të krimit, Fatmir ziu. Në krye të klubit qëndronte Klodeta e amendamentit 500 milionë për djegësin e Erion Velisë. Relator ishte dhunuesi i shpërfytyruar i zgjedhjeve në qarkun e Kukësit, Pandeli Majko me dosje të rëndë krimi elektoral”, tha Berisha.

Top Channel/ Berisha sërish akuza ndaj Britanisë: Non-Grata pa asnjë provë
18/06 19:46
Top News/ Rrëzohet kërkesa për pezullimin e ligjit për profesionistët e lirë/ 4 padi në Kushtetuese
18/06 18:04
Top News/ Zjarr i madh në Gjirokastër, flakët i afrohen zonave të banuara
18/06 17:54
Top Channel/ Masivi shkëmbor bie mbi makinë, disa të plagosur në afërsi të Shkallës së Tujanit
18/06 17:46
Top News/ Aksident në Rrugën e Arbrit, gurët rrëshqasin nga lartësia, bien mbi makinë
18/06 17:43
Top News/ Tuneli i Llogarasë drejt hapjes. Lehtëson lëvizjen drejt jugut, bonus për turizmin
18/06 16:52
Top Channel/ Zjarr në pjesën e sipërme të Malit të Gjerë në Gjirokastër, pamje nga vendi ngjarjes
18/06 16:47
Top News/ Kryeministri Rama dhuron gjak. Fushata kombëtare e dhurimit vullnetar të tij
18/06 16:11
Top Channel/ Vapë dhe pickime/ Në qendrat shëndetësore në plazhe turistët kërkojnë ndihmë mjekësore
18/06 15:31
Top Channel/ Sindikata kundërshton Rrumbullakun! S’është dakord me formularin e vetëdeklarimit
18/06 15:28
Top Channel/ Provimi i matematikës! Matura shtetërore, 28 mijë nxënës testuan njohuritë
18/06 15:18
Top Channel/ Bashkëpunim Tirana-Porto! Veliaj pret kryebashkiakun portugez
18/06 15:16
Top Channel/ Rama dhuron gjak: Ndihmë jetike por edhe rigjenerim për ata që dhurojnë
18/06 15:15
Top News/ Komisioni antikorrupsion ‘Xhafaj’ / Shkresë institucioneve: Dërgoni ekspertët për reformat
18/06 15:14
Top Channel/ Amnistia po vazhdon/ Pas lirimit të 780 të burgosurve, 107 të tjerë kërkojnë lirinë
18/06 15:10
Top Channel/ Gjykata nuk e fal Berishën! Apeli rrëzon kërkesën. Pas 21 qershorit rrezikon mandatin
18/06 15:08
Top News/ ‘Kushtetuesja të shfuqizojë ligjin’ / Tabaku krah profesionistëve të lirë në gjykatë
18/06 14:44
Top News/ Zjarri në tregun e rrobave në Shkodër/ Tregtarët e prekur kërkojnë ndihmë nga bashkia
18/06 14:42
Top News/ Profesionistët e lirë ‘në dorë’ të Kushtetueses / Gjykata nis shqyrtimin e katër padive
18/06 14:41
Top News/ Berisha nuk del nga shtëpia/ Apeli i Posaçëm lë në fuqi masën e sigurisë
18/06 14:38