Top Channel/ Beleri, Rithemelimi si Greqia. Noka e Boçi, qëndrim i njëjtë me parlamentarin grek
29/02/2024 19:36

Deputetët Luciano Boci dhe Flamur Noka në një mendje me deputetët grekë Avokatët e Fredi Belerit zhvilluan sot një konferencë për shtyp në lidhje me situatën dhe vendimin që do të merret më 5 mars. Ata këmbëngulën se po i shkelen të drejtat. Aktorëve të zakonshëm grekë, avokatëve të Belerit dhe të përhershmit Vangjel Dule, dje i ishte bashkuar dhe sekretari i Përgjithshëm i Rithemelimit, Flamur Noka. Por ky bashkim i Nokës me enturazhin grek të Belerit vjen dy ditë pas një takimi që ai dhe Luçiano Boçi kanë zhvilluar në Janinë me deputetin e Demokracisë së Re, Takis Theodorikakos. Ky takim është trajtuar nga deputetët e rithemelimit si “një bisedë miqësore”, por të vërtetën e ka zbuluar parlamentari grek, që ka sqaruar edhe motivin e këtij takimi. Theodorikakos ka konfirmuar se të dy përfaqësuesit e Berishës ndajnë të njëjtin qëndrim me Greqinë.

Top News/ Arrestohet polici në Fier /Pjesë e një grupi lriminal që trafikonin drogë
25/05 13:32
Top Channel/ Agron Llakaj humb njeriun e shtrenjtë: Më prit… nuk di se kur, por do e bësh si përherë
25/05 13:31
Top News- Arrestohen në Lushnjë babë e bir/Kapen ‘mat’ duke përgatitur drogë, 420 doza heroine
25/05 13:20
Top News/Fshiu mesazhet nga telefoni 21-vjeçares/Arrestohet i dashuri i polices që i dha fund jetës
25/05 13:16
Top Channel/ Hapet Sazani për turistët. Ishulli u hap më vonë këtë vit për shkak të burokracive
25/05 12:51
Top Channel/ Arrestohet partneri i polices! E reja u vetëvra në Tiranë, i dashuri ia fshiu mesazhet
25/05 12:49
Top Channel/ Arrestohet polici për drogë. Punonjësit të komisariatit Fier iu gjet kokainë në shtëpi
25/05 12:49
Top Channel/ Kapet kokainë në Durrës. Pakot me 7 kg të fshehura në furgonin me destinacion Anglinë
25/05 12:48
Top Channel/ Problemet e fermerëve të qershisë! Në Godolesh kërkojnë pikë grumbullimi frigoriferike
25/05 12:36
Top Channel/ Sonte finalja e madhe e BBV3/ Kurorëzohet fituesi në një mbrëmje plot surpriza
25/05 12:35
Top News/ 7 kg kokainë në furgon. Kapen shoferët në Durrës-Ishte hera jonë e parë
25/05 12:30
Top Channel/ Motorët-ambulancë/ Në verë, mjeku për urgjenca do lëvizë me motor
25/05 12:27
Top Channel/ Heroinë, kokainë! Babë e bir bien në pranga në Lushnjë gjatë megaoperacionit “Tempulli”
25/05 12:25
Top Channel/ Ku e sheh veten pas dy dekadash? Rama: Një katundar i pabezdisshëm dhe i padukshëm
25/05 12:19
Top Channel/Podcast me Alban Skënderaj/ Bisedë me kryeministrin për karrierën që nisi në Top Channel
25/05 12:14
Top Channel/ AMP arreston punonjësin e Policisë dhe tre persona, dy të tjerë vihen nën hetim
25/05 12:02
Top News/ I ati fut të birin në rrugën e drogës, kapen që të dy në Lushnje
25/05 11:50
Top Channel/ Kokainë në portin e Durrësit! Ishte fshehur në furgonin me targa angleze, dy arrestime
25/05 10:29
Top News/Sekuestrohen mbi 7 kg kokainë në Durrës, pranga pronarit dhe drejtuesit të furgonit
25/05 10:07
Top Channel/ Berisha u bën thirrje emigrantëve dhe diasporës: Ashtu siç ju përzuri Rama…
24/05 22:39