Top Channel/ Arbitra shqiptarë për Shqipëri-Itali! Genc Nuza me Fatlum Berishën dhe Bujar Selimaj
16/11/2022 19:57

Mbërmjen e sotme do të zhvillohet ndeshja e madhe miqësore mes Shqipërisë dhe kampionëv të Europës të Italisë në një takim ku interesimi është maksimal pavarësisht statusit të kësaj përballjeje. Në fushën e blertë për të dyja skaudrat do të jenë lojtarët më të mirë kuqezinj, me pak mungesa dhe përballë tyre disa nga emrat që ngritën trofeun e kampiones së Europës në Uembli të Londërs. Ndërkohë që drejtësinë e kësaj ndeshjeje do ta vendosë një treshe arbitrash shqiptarë të Kosovës, Genc Nuza do jetë arbtri kryesor, teksa ndihmësa të tij do jenë Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj, gjyqtarë të Superligës kosovare dhe gjithashtu gjyqtarë të FIFA-s. Në një rrëfim prë Top Channel Nuza tregon se si e mësoi lajmin për të drejtuar këtë ndeshje luksi.

Top Channel/ Flamurtari kryeson! Ekipi i femrave, ndër më të mirët
03/02 12:37
Top News – ‘Libri i Zi i Paraticit’ që dënoi Juven / Spikasin emrat e shqiptarëve Vrioni dhe Hajdari
31/01 16:05
Top Channel/ Era që “fshiu” federatën e Atletikës! Smajlaj dhe Ruli vazhdojnë gjyqet
30/01 16:05
Top News – Në qeli me truprojën e Ronaldinhos, jeta në burg e Dani Alves
29/01 14:15
Top News – Malta ‘ndahet në dysh’ / Presidenti i një klubi dorëhiqet për t’u bërë futbollist
28/01 16:35
Top Channel/ Më të mirët e futbollit! Redon Xhixha lojtari më i mirë i vitit
28/01 10:48
Top Channel/ Veliaj: Ky do jetë viti i investimeve të mëdha në sport
26/01 20:05
Top Channel/ Tirana merr frymë lirisht! Lajm i mirë për bardheblutë, në fushë sot Abazaj dhe Lushkja
26/01 15:43
Top News – UEFA, vendim kundër Putin/ ‘Superkupa e Europës’ nuk do të zhvillohet në Rusi
24/01 19:04
Top Channel/ Tirana “kalon në emergjencë”/ Bardheblutë ende në pritje të lirimit të merkatos
24/01 16:14
Top Channel/ Skiatori shqiptar i Francës, Alban Elezi mori medalje argjendi: Franca krenare për mua
22/01 20:40
Top News – Volejbollisti shqiptar arrin majat!/ Veliaj i dhuron medaljen e mirënjohjes së qytetit
22/01 13:19
Top Channel/ 5 medalje për Shqipërinë, skiatorja Lara Colturi do jetë në botërorin e të rriturve
21/01 15:35
Top Channel/ Dyshja e artë! Skiatoret ju ngjiten malit që në korrik për të qenë në majën e botës
20/01 19:56
Top News – Akuza për abuzim seksual / Arrestohet në Spanjë Dani Alves
20/01 14:10
Top News – Italiania ‘Kuqezi’ e skive / Lara Colturi triumfon në Austri
20/01 14:10
Top Channel/ Kampione bote për të rejat në ski shpallet Laura Coulturi që përfaqësoi Shqipërinë
20/01 12:45
Top Channel/ Kupa e botës në Ski/ Austri, Shqipëria përfaqësohet nga italiania Laura Colturi
19/01 19:57
Top Channel/Peshëngritja në dyert e prokurorisë! Trajneri Zef Kovaci denoncon vjedhjen e shpërblimit
16/01 15:33
Top News – ‘Ice to meet you’ / Francë, mbahet botërori i notit në ujëra të akullta
14/01 14:28