Top Channel/ 29-vjeçari që tentoi të qëllonte policinë por u plagos, në gjendje të rëndë tek Trauma
18/05/2021 14:09

29-vjeçari Griseld Shpataraku që u plagos ditën e djeshme nga policia në fshatin Gjorgoz të Fierit, është në gjendje të rëndë shëndetësore. Ai është dërguar në Tiranë për mjekim të specializuar. 29 vjeçari jeton i vetëm në lagjen Mustafa Matohiti në Patos pasi i ati ka ndërruar jetë kohë më parë ndërsa e ëma dhe motrat jetojnë jashtë shtetit. Fqinjët thonë se 29 vjeçari punonte si kamarier në një lokal pranë shtëpisë dhe nuk ishte probleme. “Ai ishte djalë shumë i mirë, punonte tek ky lokali, nuk është marrë me asgjë as vjedhje asgjë babai i ka vdekur, nënën e ka o në Greqi o në Gjermani se jeton me vajzat e saj”, tha gruaja. I riu kultivonte kanabis të mbjellë në kubikë në një parcelë në fshatin Gjorgoz, teksa është pikasur nga unformat blu gjatë një kontrolli rutinë. Ai ishte duke ruajtur me armë parcelën me lëndë narkotike. Pas thirrjes së policisë për të hedhur armën, ai i ka drejtuar kallashnikovin unifomave blu. Shërbimet policore e plagosën 29 vjeçarin duke dashur ta neutralizojne atë.

Top Channel/ Sheshi “Skënderbej”. Debate për të vendosur edhe shtatore të Ismail Qemalit
01/10 12:37
Top Channel/ Durrës, arrestohet shtetasi rus i shumëkërkuar nga drejtësia gjermane për trafik droge
01/10 12:29
Top Channel/Lind “policia” e dritave, do fikin dritat në institucione. Rama: Masat shtyhen në nëntor
01/10 12:09
Top Channel/ Do shkëmbenin pakon me një kilogramë kokainë, arrestohen dy bashkëpunëtorët
01/10 11:45
Top News-I shpallur në kërkim prej dy vitesh!/Arrestohet 36 vjeçari, akuzohet për kultivim droge
01/10 11:31
Top News-Kthyen shtëpinë në fermë kanabisi!/Në pranga një person, në kërkim vëllai, nën hetim babai
01/10 11:30
Top News – 95 të vrarë në rrugë, dalin shifrat e 2022/Ja qarqet me numrin më të ulët të aksidenteve
01/10 09:26
Top News-Çifti i të moshuarve që vuan për një pikë uji/Ndërhyn Fiks Fare u zgjidh hallin në Mamurras
30/09 22:52
Top News-Atentati në Pukë, ‘kallauz’ në familje/Policia shoqëron vëllain dhe një të afërm
30/09 21:43
Top Channel/ Digjet banesa në Allkaj, shkaktohen vetëm dëme materiale
30/09 20:44
Top Channel/ Zhvishen “uniformat”/ Zbehet skandali, Prokuroria pushon akuzën për mashtrim
30/09 19:40
Top News-Pacolli flet pas takimit me Thaçin në Hagë/ ‘Ish-krerët e UÇK po vuajnë një gjë të gabuar’
30/09 19:31
Top News- Shqipëria e palëkundur, kundër Rusisë!/Nuk njeh aneksimin e 4 rajoneve nga Putin
30/09 18:45
Top News-Shqiptarët, pengmarrësit e ministrit belg/Dyshimet e policisë dhe si u ra në gjurmët e tyre
30/09 18:09
Top News-‘Kam gjithë jetën burgjeve…dhe në regjim BIS’/ Ymeri, dëshmia që la pa fjalë gjykatësin
30/09 17:09
Top News- Qentë nuhasin stresin tek njeriu!/Studimi i jashtëzakonshëm për kafshët shtëpiake
30/09 17:08
Top Channel/ Lëndë narkotike në formë çokollate, arrestohet 34-vjeçari në Tiranë
30/09 16:27
Top News – Kriza ngadalëson ekonominë në vend/Shifrat e Instat-Në tre muaj, rritje vetëm 2.23%
30/09 16:22
Top News – Pas vendimit të papritur të Ramës / Berisha e Meta nxjerrin sekretin e qeverisë
30/09 16:08
Top Channel/A do të vazhdojë shiu? Si nis muaji tetor sipas Meteoalb
30/09 15:43