Tiranës i hiqet dënimi/ Ekipi mund të realizojë merkaton e futbollistëve
08/01/2021 15:34

Klub i Tiranes është zyrtarisht ne periudhe merkatoje kjo sepse dënimi qe u be zyrtar pak dite me pare mesa duket është hequr. Zyrat bardheblu u tronditen jo pak nga dënimi me bllokimin e merkatos dhe qe prej atij moment te gjithë tek Tirana nisen punën dhe komunikimet me FIFA-n dhe çdo instance ne mënyre qe te gjendej rruga e një zgjidhje te situatës. Burime për Top Channel nga brenda klubit bejne me dije se qe nga ky moment Tirana do nise punën per te afruar ne skuadër lojtaret qe ishin piketuar me herët por qe u frenuan nga dënimi i papritur pak dite me pare. Mesa duket rruga e zgjidhjes ka qene pagesa e 200.000 eurove qe klubi bardheblu i detyrohej futbollistit Cise dhe nga ajo qe Top Channel ka mësuar Presidenti i klubit Refik Halili ka paguar pjesën me te madhe te këtij borxhi ndeza pjesa tjetër do te kryhet me këste. Ne njoftimin e klubit thuhet: KF Tirana njofton se ka zgjidhur perfundimisht ceshtjen e bllokimit te merkatos. Pas oresh te gjata komunikimi me zyrtare te FIFA-s bejme me dije se diten e sotme eshte hapur serish mundesia e transferimit te lojtareve. Nga sot do te vijojme te kryejme te gjitha procedurat e nevojshme per zyrtarizimin e emrave te rinj qe do te afrohen ne klub dhe do te mbajne veshur fanellen ne vazhdimesi te sezonit.

Cikalleshi: Andorra detyrimi ynë/ Sulmuesi flet për eliminatoret e botërorit dhe kampionatin turk
05/03 20:53
Atletika shqiptare në europian/ Sot prova e parë me Izmir Smajlaj, nesër me Franko Burraj
04/03 15:33
Gati për të mundur Anglinë/ Specialisti britanik i UEFA: Do të bëj tifo për Shqipërinë
02/03 20:00
Rikthehet basketbolli/ Luhet ndeshja e parë pas një viti ndërprerje për shkak të pandemisë
27/02 19:51
Teuta pret Kukësin/ Me sfidën për garën evropiane nis java e 21 e Superligës
25/02 15:54
Top News – Flamuri shqiptar në mes të Beogradit/ Shqiptari nga Shkodra merr medaljen e arit
24/02 22:27
Izmir Smajlaj merr medalje ari në mes të Beogradit!
24/02 21:13
Trajneri i ri i U19/ Cungu nis seleksionimin e lojtarëve për eliminatoret e ardhshme
24/02 20:02
Shorti i kupës së Shqipërisë/ Do përballen Laçi me Partizanin dhe Teuta me Kukësin
24/02 19:26
Zyrtarizohet transferimi i Muçit/ Shkon te Legia Varshava, Tirana merr 500 mijë € & 10% të kartonit
23/02 19:56
Vllaznia barazon me Skënderbeun/ Partizani fiton me Kukësin dhe rihap garën për titull
21/02 20:10
Kampionati i peshëngritjes/ Entuziazëm për Briken Caljan në përfaqësimin e garave ndërkombëtare
21/02 20:10
Shqipëria në botërorin e skive/ Rezultate historike për kombëtaren shqiptare në Itali
21/02 19:00
Vllaznia lufton për kreun/ Ndeshja të dielën me Skënderbeun. Kukësi përballet me Partizanin
20/02 15:12
Atleti Izmir Smajlaj shpallet kampion i Ballkanit në Kampionatin Ballkanik në Stamboll
20/02 14:21
Tirana pret Teutën/ Ekipi bardh e blu është pa trajnerin Orges Shehi, i infektuar nga Covid
19/02 16:18
Anglia do luajë në Shqipëri/ Qeveria britanike e lejon të udhëtojë drejt Tiranës
18/02 12:41
Stadiumit do i ndryshohet tapeti/ Një kompani turke do zëvendësojë barin që vendosi kompania greke
17/02 16:42
Reja i çuditur nga Superiorja: Presidentët ndërhyjnë në punën e trajnerëve
16/02 15:44
Futboll/Rikthehet Champions League: Liverpool stërvitet para përballjes me Leipzig- Pa Koment
16/02 01:46