Të bllokuar nga fluturimet/ Agjencitë e udhëtimeve, ende të paqartë për kaosin e krijuar
08/04/2021 15:41

Bojkoti i kontrollorëve të kullës së vrojtimit në Rinas, agjencitë e udhëtimit i ka vendosur në pozitë të vështirë. Pasagjerët që do të ktheheshin në Shqipëri, agjencia e udhëtimit e Erionit i ka akomuduar në hotele,nga ana tjetër klientët thonë se nuk janë të detyruar të paguajnë natën e qendrimit në hotel. Po kush do ta paguaj këtë faturë Erioni apo klienti? Çfarë ndodhi me klientët që do të niseshin diku, dhe me ata që do vijnë në Rinas? U përplasën në dyert e aeroportëve dhe komunikon me ne gjatë gjithë kohës. Kërkonin të gjenin një zgjidhje se çfarë do të ndodhte me ta që do të niseshin, apo me ata që do të ktheheshin . Çfarë zgjidhje mund t’i ofrosh, ke nga ata pasagjere po flenë në në aeroporte? Rastet e mbrëmshme klientëve që kanë qenë duke u kthyer drejt Shqipërisë i kemi ofruar akomodim në hotel. Pastaj, jemi hasur me vështirësinë e faturës së hoteli se kush do ta paguaj këtë. Kur të kthehen do të shohim se kush do të na mirëkuptoj, në të kundërt do t’i drejtohem gjykatës të vendosë se kush do ta paguaj hotelin.

Basha në Klos: Socialistët e zhgënjyer janë bashkuar me demokratët për të sjellë ndryshim
10/04 22:50
Çuçi takime në Memaliaj dhe Tepelenë: PS i fiton zgjedhjet, këtë e di edhe opozita
10/04 22:46
Durrës, 143 kg kokainë mes bananeve/ U zbulua nga skaneri në kontenierin e ardhur nga Ekuadori
10/04 22:45
Kandidatët për deputetë të PS për qarkun e Durrësit kanë zhvilluar takim me profesionistët e rinj
10/04 22:44
Basha në Burrel: I përkasim Europës me zemër e mendje. Nesër do t’i përkasim me standarde e ekonomi
10/04 21:36
Top News – Kokainë në kontenier bananesh/ Kapen 143 kg në portin e Durrësit, vinte nga Ekuadori
10/04 21:33
Top News – Meta ‘shpërthen’ nga Vlora/ Më 26 prill, Rama do te nxjerrë kartelën
10/04 21:32
Rama inspekton rrugën Peshkëpi-Selenicë dhe thumbon Metën: E ftoi Damiani, por ai nuk del ditën
10/04 21:31
Top News – Basha ndalet në Burrel/ ‘Shqiptarët e kanë ndarë mendjen kë do votojnë’
10/04 20:37
“Brenda 6 muajve statusi i minatorit”/ Basha: Kam kërkuar falje që nuk e miratuam në qeverisjen e PD
10/04 20:35
Top News – Koka zotohet nga Durrësi/ Qytetin do ta kthejmë në kryeqendrën e turizmit
10/04 20:30
Kandidatet e PS Durrës takim me profesionistët e rinj
10/04 20:23
Sot 6 humbje jete, 360 të infektuar/ 534 të shëruar, në spitale 227 pacientë
10/04 20:06
Policia: Sekuestrohen 143 kg kokainë në kontenier, arrestohen 2 administratorët e kompanisë
10/04 20:05
Aplikacioni i Për’puthen/ Mund të shkarkohet në App Store dhe Playstore
10/04 19:58
Rama: Marrim 74 ose 78 mandate/ “Shkojmë edhe 80 nëse Damiani e bën tërmet”
10/04 19:49
“Na vaksinoni, jemi të rrezikuar”/ Kërkesa e personave me aftësi të kufizuar
10/04 19:48
Covid vret gazetaren/ Anila Dushi shkruante: Kam dëgjuar mjaft nga ata që e kaluan. Por qenka tmerr
10/04 19:47
Derë më derë për vaksinat/ Mjekët dhe infermierët udhëtojnë në fshatrat e Shkodrës
10/04 19:46
Gruaja digjet, burri vetëvaret/ Burri xheloz djeg të gjallë gruan, çifti po përfundonte divorcin
10/04 19:45