“Situatë kaotike në spitale”/ Të paktën 10 të vdekur dhe qindra të plagosur nga shpërthimi në Liban
05/08/2020 09:08

Një shpërthim masiv tronditi të martën kryeqytetin e Libanit, Bejrut duke plagosur qindra njerëz dhe të paktën dhjetë persona kanë humbur jetën, si dhe janë shkaktuar dëme të mëdha. Bilanci mendohet të jetë më tragjik pasi shpërthimi ka qenë shumë i fortë. Situata është kaotike në spitale. “Disa njerëz ka thyer gjymtyrët, të tjerët janë çarë nga xhamat”, tregon një dëshmitar. Kryqi i Kuq i Libanit, zyrtarë shëndetësorë dhe politikanë u kanë bërë thirrje njerëzve të dhurojnë gjak për të ndihmuar të dëmtuarit në spital. Ndërsa zyrtarët ende nuk kanë njoftuar një numër zyrtar të viktimave, shumë anëtarë të shërbimeve të urgjencës dhe politikanë që flasin për mediat lokale kanë shprehur shqetësim se mund të ketë një numër të lartë vdekjesh.

Shembet trekëndëshi i parë i dashurisë në program, ja çfarë ndodhi…
23/09 09:57
Shqipja braktis në takim Mevlanin, e cila pasohet me përplasje në studio
23/09 09:57
Degjeron në ofendime personale debati mes Anës dhe Mevlanit
23/09 09:57
“Do ju mbyll gojën hijenave”, kaq mjaftoi, që djemtë të shpërthejnë kundër Marisit…
22/09 08:57
Dukesh si çakall i ndyrë; Më kërko të falur tani, debati i ashpër në studio
22/09 08:57
Sa të dashur ke pasur përpara? Pyetja që bëri vajzat të ziejnë
22/09 08:57
Londër, marshimi i shqiptarëve/ Mesazh diasporës për të kontribuar: Të reflektojmë për të ardhmen
21/09 09:16
FNSH dhe Renea “blindojnë” vendin/ Pas ngjarje kriminale zbresin në terren, kontrolle dhe arrestime
21/09 09:15
Edicioni Informativ, 20 Shtator 2020, Ora 19:30
21/09 09:14
Një burrë me dy gra e shtatë fëmijë/ Iliazi, Anifeja dhe Manushaqja: Jetojmë të lumtur së bashku
20/09 10:11
Edicioni Informativ, 19 Shtator 2020, Ora 19:30
20/09 10:11
Minoriteti grek ndryshe në fshatrat e Finiqit – Fshatrat e Shqipërisë
20/09 10:10
Ana shpëthen, Nuk të bën kur** veshja, more vesh…”Përputhen”
19/09 10:03
Incidenti në takimin e Anës me Fatjonin, pse Ana humbi toruan…
19/09 10:02
Erjoni sfidon Fatjonin dhe e ftoi ne takim Anën, e cila e pranoi…
19/09 10:02
Arbri fton Tean në kërcim, por ajo në fund zgjedh Andin për takimin e radhës
18/09 10:11
Sondazhi që tregon se cila është vajza e preferuar e publikut
18/09 10:11
Ftesë në 5, Seldi prezanton të dashurën, dashuri me shikim të parë, 17 Shtator 2020, Pjesa 1
18/09 10:10
Andi bëhet xheloz!? Çfarë ndodhi pas takimit të Shqipes me Andrean?
17/09 09:14
Mesazhi i dërguar në Instagram nga Andrea acaron Shqipen
17/09 09:14