Rritet e djathta ekstreme në Evropë, kush janë pasojat për Shqipërinë dhe Kosovën? -Shqipëria Live
11/06/2024 13:57

Zgjedhjet për Parlamentin Evropian kanë tronditur themelet e këtij parlamenti. Partitë e ekstremit të djathtë u dhanë goditje të fortë partive në pushtet, kryesisht në Francë dhe Gjermani, dy vendet me peshën më të madhe në Bashkimin Evropian. Surpriza më e madhe erdhi padyshim nga Franca, ku partia e Marine Le Pen, Rassemblement National (RN) fitoi dyfishin e votave në raport me partinë në pushtet të Emmanuel Macron. RN fitoi në zgjedhjet europiane më shumë se 31% të votave, kurse kampi qeveritar i Macron (Rilindja) më pak se 15%. Kjo bëri që Macron të shpërbëjë menjëherë parlamentin në Francë dhe të shpallë zgjedhje të parakohshme të cilat pritet të mbahen pas disa javësh. Gazetar: Orest Floku

Djegin flamurin shqiptar, provokojnë serbët në Gjermani – Shqipëria Live
17/06 15:29
Vuri bast me djalin dhe hyri në fushë, tifozi shqiptar: UEFA do marrë masa – Shqipëria Live
17/06 15:24
Nga tifozja seksi te çunat “e flaktë” të Kombëtares! Pikantet nga Shqipëri-Itali – Shqipëria Live
17/06 15:09
Heidi e nxorri Vesën nga BBV prej Romeos? Drini lidhje me Dean? Françeska shtatzënë? -Shqipëria Live
17/06 15:05
Kriset miqësia e Rozës me Riken? Vesa vihet në siklet për pëlqimin ndaj Romeos – Shqipëria Live
17/06 15:04
Si reagoi Heidi pas intervistës në “Top Arena”? – Shqipëria Live
17/06 15:00
Njihuni me 24 vjeçarin që ka lindur në SHBA dhe imiton zakonet shqiptare në TikTok – Shqipëria Live
17/06 14:59
Loredana futi në sherr Noizyn me Mozzik? Këngëtari prezanton të dashurën e re – Shqipëria Live
17/06 14:55
“Skenderbeu” dhe “Ushtari i UÇK-së” në stadium, mediat serbe ngrenë alarmin: Provokim-Shqipëria Live
17/06 14:35
Flet “Skenderbeu” dhe tifozja me fustanin kuq e zi që pushtuan mediat e huaja – Shqipëria Live
17/06 14:17
“Mendojnë se jam e përdalë vetëm nga stili im”, 24: vjeçarja: Më shohin çuditshëm – Shqipëria Live
17/06 14:04
Njihuni me 24 vjeçaren shqiptare “Goth girl”, Sara: Ja si e pritën prindërit – Shqipëria Live
17/06 13:55
Krimi jo vetëm “punë burrash”, gratë shqiptare pjesë e bandave – Shqipëria Live
17/06 13:53
“Gratë nxjerrin pistoletën dhe të qëllojnë”. Laert Haxhiu përfshiu të dashurën – Shqipëria Live
17/06 13:46
Shqiptarja “koka” e një grupi kriminal, avokati: Janë më të rrezikshme se burrat – Shqipëria Live
17/06 13:39
Gratë bëjnë “namin”, mbjellin dhe shpërndajnë drogë, zbulohen bisedat në “Sky” – Shqipëria Live
17/06 13:28
52 vjeçarja shqiptare tutore e grave në Greqi, ja si ndodhte shfrytëzimi – Shqipëria Live
17/06 13:25
Performancë e jashtëzakonshme e akrobateve të vogla që sfidojnë lartësitë – Shqipëria Live
14/06 14:48
Si ndikon ekspozimi në dielli në shëndetin dhe humorin tonë? – Shqipëria Live
14/06 14:38
Dëshironi bark të sheshtë dhe këmbë pa celulit, ja çfarë të konsumoni – Shqipëria Live
14/06 14:37