Rikthehen koncertet/ Tenori Armaldo Kllogjeri: Emocione sikur po këndoj për herë të parë
28/10/2020 12:31

Te gjithëve na kishin munguar koncertet, sidomos ato me program operistik te zgjedhur me kujdes. Nisma e fundit “artistët ne presidencë” ben bashkë një grup artistësh me në krye tenorin Armaldo Kllogjeri këtu në Pallatin Presidencial. Në program mbizotëroi përzgjedhja italiane, por patjetër edhe kënga shqipe. Po ashtu edhe kryeveprat operistike botërore të kompozuara nga Mozart, Beethoven, Verdi e Puçini. Armaldo Kllogjeri: Programi ishte i zgjedhur nga unë dhe qëllimi i programit ishte argëtimi i pjesëmarrësve në ketë koncert. Arie apo romanca të njohura që vetë publikut ti këndonte bashkë me ne. Armaldo Kllogjeri: Emocionet e kësaj mbrëmjeje më sjellin ndër mend kur kam kënduar për herë të parë ne skenë operan Rigoletto. Pas një kohe kaq të gjatë krijohet automatikisht sikur del për herë të parë në skenë. Sëbashku me të interpretuan sopranoja Mariana Leka, bariton Solen Alla, pianistja Ardita Bufaj dhe në harp bashkëshortja e Armaldo Kllogjeri , Aida Kasmi. Mariana Leka: Programi ishte zgjedhur me shumë kujdes, që në pjesët shqiptare apo të repertorit operistik botëror. U krijua një atmosferë e këndshme. Vetë këndova me shumë kënaqësi.

Rimbursimi i ilaçeve të Covid-19/ Unioni i Biznesit Farmaceutik kundër orientimit sipas depove
29/11 20:14
Domatet mbeten në serra/ Fermerët e Urës Vajgurore: Pikat e grumbullimit nuk i mbledhin më
29/11 19:59
Java më tragjike e Greqisë me thuajse 800 të vdekur nga koronavirusi
29/11 19:53
Nëntori ndryshe / Pandemia kufizoi festimet për pavarësinë dhe çlirimin e vendit
29/11 19:49
Top News -37 avionet e mafiozeve/ Europol, shifrat e një operacioni
29/11 19:17
Top News – Rriten sërish shifrat/ 11 viktima dhe 835 raste të reja
29/11 19:17
Top News – Krimi në kohë pandemie/ Çfarë ndodh me lokaket gjatë natës
29/11 19:17
76 vjetori i Çlirimit të Shqipërisë/ Meta, Ruci dhe Rama bashkë, nderojnë dëshmorët. LSI “ndahet” nga PD, homazhe dhe komunistët
29/11 18:15
Aksident tragjik në Lezhë, makina përplas për vdekje këmbësorin
29/11 17:25
Top News – Brataj-jemi te skenari 3/ Kemi gati edhe spitalet rajonale
29/11 17:02
Top News – Gjykata i le në burg/ Grupi që iu kap 4.2 kg heroinë
29/11 16:59
Top News – Fitues oferta me e lartë/ PD-tendëri për mjete mbrojtëse
29/11 16:59
Top News – Veliaj me tenorin Lahaj/ Version i ri i këngës ‘Për ty atdhe’
29/11 14:03
Top News – Nderime në 29 nëntor/ Kryemadhi-të mbyllim tranzicionin
29/11 13:43
Tentoi të vriste me armë zjarri 27-vjeçarin pas një konflikti të çastit, ndërhyn policia: Pa koment
29/11 13:29
Top News – Nostaligjike e komuniste/ Homazhe në ditën e çlirimit
29/11 13:02
Top News – Mesazh për 29 nëntorin/ Ruçi-është ndër datat me kryelarta
29/11 12:59
Top News – Vrasja e Ridvan Ramazanit/ Shkodër, në pranga tre persona
29/11 12:58
76 vjetori i Çlirimit/ Meta, Ruçi dhe Rama bashkë në homazhet e Monumentit “Nënë Shqipëri”
29/11 12:41
15 vjetori i Gjirokastrës ne UNESCO/ Vepra e Muntaz Dhramit do të përkujtojë këtë ngjarje
29/11 12:28