Reagoi ashpër me Borell, Gërvalla: Kërkojnë ta ndajnë Serbinë nga Rusia, por na dëmtojnë Kosovën
28/09/2023 22:23

Çfarë ndodhi dhe përse qeveria e Albin Kurtit, e ka cilesuar nje skenar per gjakderrdhje ngjarjet në Kosovë. Ministria e Puëve të Jashtme dhe Diasporës , Donika Gervalla, rrefen në Top Story , ekskluzivisht, prapaskenat e tensioneve në veri. A duhet BE te denoje me ze te larte Serbine ? Perse Donika Gervalla i dha nje ‘shuplake’ perfaqsuesit te Brukselit dhe pse ajo e cileson “te turpshme dhe cinike” reagimin e Borrell. Çfarëpret Kosova nga SHBA dhe BE? Si do te avancoje dialogu? Dhe përse Serbia akuzon Kosovën për bllokim?

Molotov dhe përplasje të forta në protestën e PD, Curri i bindur: Ka pakt Rama-Berisha
11/07 23:28
Curri: Vazhdon bashkëqeverisja Rama-Berisha, target sulmi Veliaj
11/07 22:46
Shabani: Nonsens protesta kombëtare në dyert e bashkisë
11/07 22:43
Zhvendoset protesta tek bashkia, molotov dhe perplasje fizike me policinë
11/07 22:34
Iliazaj: Marrëveshje Rama-Berisha për eleminimin e të rinjve, Curi: Veliaj në shënjestër
11/07 22:10
Mertiri: Vetëm 15 mijë veta në shesh, protesta për hallet e Berishës
11/07 22:08
Curri: Ka marrëveshje bodrumesh mes PS-PD
11/07 21:58
Molotov drejt kryeministrisë, të gjitha detajet e protestës në Top Story
11/07 21:46
Rakipllari: Domethënëse pjesëmarrja në protestë
11/07 21:39
“Nuk do të jetë protestë e qetë”, gazetari raporton nga protesta, Boçi kërkon lirimin e Berishës
11/07 21:24
Rrëfimi i fortë i Gary Kokalari, nga Non-Gratat e Berishës tek takimi me Ramën dhe Nanon
10/07 22:45
Analiza e Gary Kokalari, nga Rama, Nano dhe Berisha
10/07 22:40
“Berisha i ka bërë keq Shqipërisë po aq shumë sa Enver Hoxha”, Kokalari analizon politikanët
10/07 22:20
Biden probleme shëndetësore, a do të jetë Mishel Obama në garë përballë Donald Trump?
10/07 22:17
“SHBA gaboi me non gratën e Berishës”, Kokalari: I dha mundësi atij të vendos në dyshim provat
10/07 22:15
10 vite pa ardhur në Shqipëri, Kokalari: Tirana ka ndryshuar, Berisha në ballkon si Julieta
10/07 22:10
“Vuri Bashën francez në krye të Partisë”, batuta e analistit për Le Pen që shkriu së qeshuri studion
10/07 21:59
Nga largimi i babait në Parti tek fitorja në Francë, Vasija analizon rezultatin e Le Pen
10/07 21:53
“Reforma në drejtësi ka vendosur gishtin mbi plagë”, Grida Duma flet për rolin e SHBA në Shqipëri
10/07 21:51
Gazetarja Xharra nga SHBA: Biden i pamundur për President, ja rreziku i zgjedhjes në Trump në europë
10/07 21:50