Rama: Meta të votojë kodin zgjedhor/ Reagimi pas “kërcënimit” të Presidentit për 25 prillin
12/10/2020 15:09

Krye-socialisti Edi Rama si çdo të hënë vijoi takimet me shtabin elektoral, ndërsa presidenti Ilir Meta e nisi javën politike, me një kërkesë në adresë të kryeministrit. “Bën mirë të reflektojë dhe të respektojë 5 Qershorin se përndryshe në 25 Prill do të ketë jo vetëm një President “të shkalluar”, por edhe tre milionë shqiptarë “të shkalluar” që do shkallmojnë me votë dhe çdo mjet legjitim ëndrrat e tij për të blerë e trembur popullin shqiptar për një grusht oligarkësh e banditësh”. Në përfundim të mbledhjes me shtabin elektoral unë e pyeta kryeministrin Rama se cili ishte qëndrimi i tij për këtë kërkesë që vjen nga presidenca. “Ndryshimet në Kodin Zgjedhor Meta bën mirë ta firmosë ose ta kthejë sa më parë që të vazhdojë implementimi dhe ne do ta votojmë siç e kemi votuar. 5 qershori është respektuar dhe 30 qershori është respektuar. Presidenti bën mirë ta firmos se koha për t’u implementuar është e shkurtër, në rast se e kthen në Kuvend do e votojmë sërish. Nuk e kam idenë për asnjë plan me 5 pika (i referohet planit të Bashës”.

Top News/ Qeveri teknike për zgjedhje / Ilir Meta: Të organizohemi në të gjitha drejtimet
12/07 15:20
Top Channel/ “Qeveria teknike” përçan opozitën, Meta e sheh zgjidhje, Shehi: Eksperiment i dështuar
12/07 15:08
Top Channel/ Kryetari i bashkisë së Tiranës komenton protestën e Opozitës, Veliaj: Dogjën flamurin
12/07 15:03
Top Channel/ Protesta e opozitës përpara kryeministrisë, Meta: Paralajmërimi serioz…
12/07 14:23
Top News/ Protestuesit mblidhen në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, kërkojnë lirimin e Berishës
11/07 21:08
Top News/ I ati në “arrest shtëpie”, Shkëlzen Berisha i bashkohet protestës së opozitës
11/07 21:07
Top News/ Ilir Meta krah Nokës e Bardhit në protestën e opozitës për qeveri teknike
11/07 21:07
Top News/ Mblidhen protestuesit e PD për protestën, me pankarta në duar para selisë
11/07 20:04
Top Channel/ Protesta e opozitës Mbahet në orën 20.00 tubimi para Kryeministrisë
11/07 19:56
Top Channel/ Masat e sigurisë! Bllokohen disa rrugë, policia bën thirrje për të shmangur incidentet
11/07 19:43
Top News/ Profili i kandidatit të PS/ Vangjel Tavo, politikani veteran i minoritetit
11/07 16:40
Top News/ Anëtar i Federatës Panepirote në SHBA/ Kandidat i opozitës për kryetar në Himarë
11/07 16:01
Top Channel/ Rama krah Biden e Stoltenberg. Samiti NATO-s: Angazhim për sigurinë kolektive të paqes
11/07 15:07
Top Channel/ SPAK shtyn hetimet për Berishën. Dosja “Partizani”, afatet zgjaten deri në tetor
11/07 14:56
Top Channel/ “Lejoni SPAK të bëjë punën e vet”/Mesazhi i ambasadorit të BE për Reformën Zgjedhore
11/07 13:01
Top News/ Akuzat për tendera, vajza e Linda Ramës padit Sali Berishën: Jam bërë objekt shpifjesh
10/07 22:25
Top Channel/Rama krah Biden dhe Stoltenberg/ Fotoja familjare e Këshillit të Atlantikut të Veriut
10/07 19:28
Top News/ Rama krah Biden në Uashington/ Fotoja familjare e Këshillit të Atlantikut të Veriut
10/07 19:09
Top News/ Një shqiptaro-amerikan për Himarën/ Opozita cakton kandidatin, Gjikuria ndan demokratët
10/07 18:48
Top News/ Vendimi i Kushtetueses për Xhaçkën/ Meta kritik-Gjykata duhet të ishte e qartë dhe e prerë
10/07 16:37