Pronat e Shkëlzenit në Gërdec/ Bleu me 1.8 milion euro, kompaninë me 5.4 milionë euro borxhe
05/08/2020 15:21

Shkëlzen Berisha, djali ish kryeministrit Sali Berisha rezulton se në dhjetor të vitit 2018 ka firmosur një kontratë blerje prej 1.8 milionë euro për disa prona, truall, tokë dhe ndërtesa në Marqinet një zonë mes Vorës dhe Gërdecit. Ndërkohë këto prona janë të rënduar me barrë hipotekore ndaj bankave me një vlerë prej 5,4 milionë euro. Kontrata e siguruar nga Top Channel është një marrëveshje ligjore e firmosur nga Shkëlzen Berisha si aksioner i vetëm i shoqërisë Logal shpk. Ajo është realizuar me 19 dhjetor të vitit 2018 dhe synon kalimin e e tokave dhe ndërtesave në zonën e Marqinetit pranë gërdecit dhe Vorës të cilat ishin në pronësi të dy kompanive dhe një personi. Këta të fundit për këto prona kanë marrë disa kredi disa milionë euro dhe në fund barra mbi to ka shkuar në 5.4 milionë euro.

Fillojnë gjyqet për zgjedhjet/ Hidhet shorti në Kolegjin Zgjedhor për kërkesën e parë
25/09 16:10
Shenjat e qarkullimit,të pakuptueshme/ Grafikat e shtuara ju ndryshojnë qëllimin kryesor
25/09 15:42
Mësuesja 75-vjeçare/ Nuk pranon pensionin, çdo ditë shkon në klasë me fëmijët
25/09 15:36
Koha e anglishtes e gjermanishtes/ Askush në Shqipëri nuk preferon të studiojnë për rusisht
25/09 15:32
Pallate për të dëmtuarit e tërmetit/ Veliaj: janë kualifikuar 8 kompaninë ndërtuese
25/09 15:27
Turizëm pa ndotje në det/ Dhërmi, kompleksi turistik instalon impianti që pastron ujërat e zeza
25/09 15:25
Moti i keq dëmton mandarinat/ Fermerët e Xarrës kërkojnë ndihmë, priten stuhi në zonë
25/09 15:23
Paga minimale 26 mijë lekë/ Ekspertët: Ka ikur koha e informalitetit
25/09 15:21
Naftëtarët, protestë për pagat/ Ballsh, mblidhen para uzinës, lajmërojnë grevë urie
25/09 15:19
Vazhdojnë lëkundjet e tokës/ Goditja më e fundit pranë qytezës së Belshit, nuk ka dëme
25/09 15:13
Nën hetim për dhunë ndaj foshnjes/Durrës, vajza 18 muajshe me shenja dhune. Pronari i çerdhes, mohon
25/09 15:11
Shkarkohet prokurorja Donika Prela/ Luan Daci dërgohet për gjykim nga Gjykata antikorrupsion
25/09 15:08
Top News – Sistemi gjyqësor/ Soreca-mbështesim pavarësinë e tij
25/09 15:06
Top News – Shërbim në 4 qendra/ Tiranë, 24 orë urgjencat pediatrike
25/09 14:53
Top News – Policia vijon aksionin/ 23 të arrestuar, 5 në kërkim
25/09 14:52
Top News – Rindërtimi në Tiranë/ 359 kantierë, së shpejti pallatet
25/09 14:15
Top News – 5 shoferë në pranga/ Aksidente dhe të pirë në timon
25/09 14:12
Top News – Në pranga Saimir Taullau/ Kërkohej në Zvicër për trafik droge
25/09 14:09
Trafik droge e armëmbajtje pa leje, 23 të arrestuar në orët e fundit
25/09 14:08
Moti i keq, dëme në agrume/ Fermerët në Konispol kërkojnë ndihmë
25/09 12:48