Prishtinë, rikthehen autobusët/ Lejohen vetëm 20 udhëtarë dhe të gjithë me maska
18/05/2020 15:53

Pas 48 ditë qëndrimi në shtëpi Refik Beqiri këtë të hënë i është rikthyer punës. Ai është shofer në trafikun urban të Prishtinës, i cili ka nisur operimin në fazën e dytë të rihapjes së bizneseve. Faiki thotë se rreziku nga virusi ekziston por ka marrë të gjitha masat e nevojshme për t’u mbrojtur. Ai tregon se deri në mesditë nuk ka pasur numër të madh të pasagjerëve. Hyrja në autobus nuk lejohet pa maskë, derisa brenda duhet të jenë jo më tepër se 20 udhëtarë.

Top News – Masat e izolimit/ Kosovë, vazhdon lehtësimi
25/05 19:40
Top News – Thaçi kundër Kurtit/ Ka uzurpuar zyrën e kryeministrit
25/05 19:39
Top News – ‘Kurti i jashtëligjshëm’/ Deklarata e fortë e Thaçit
25/05 16:00
Top News – Kosova pa raste të reja/ Për herë të parë asnjë rast pozitiv në 24 orë
25/05 14:07
Fitër Bajrami në Kosovë/ Myftiu Tërnava apel për zbatimin e masave anti-Covid
24/05 14:17
Debat për riatdhesimin/ Kosovë, opozita fajëson drejtorin e ministrisë së jashtme
22/05 20:29
Top News – Mbështetje për Kosovën/ SHBA, 500 mijë për Covid-19
22/05 19:50
Top News – Shqipëria, pjesë e KFOR/ Ushtarët tanë me mision në Kosovë
22/05 13:08
Top News – Xhamitë në Kosovë/ Të mbyllura deri në qershor
21/05 20:49
Qeveria e re, vijon puna/ Kushtetuesja ende nuk e ka dhënë vendimin në Kosovë
21/05 19:59
Top News – Kurti: Gati për dialog me Serbinë/ Surprizën kryeministri në detyrë i Kosovës
21/05 19:36
Top News – Rimëkëmbja ekonomike/ Trepça, pjesë e paketës së dytë
20/05 21:51
Top News – Gjykata kushtetuese/ Kosovë, të ndalen presionet
20/05 17:08
Kërcënohet Albin Kurti?/ E ashtuqajtura “garda vullnetare” deklaratë për tubimet
20/05 16:05
Top News – Kosovë, humbje drastike/ Turizimi kërkon ndihmën e shtetit
19/05 19:25
Prishtinë, rikthehen autobusët/ Lejohen vetëm 20 udhëtarë dhe të gjithë me maska
18/05 15:53
Rikthehen autobusët në Kosovë/ Dita e parë e transportit publik të pezulluar prej pandemisë
18/05 14:20
Top News – Kosovë, faza e dytë… lehtësohen masat e izolimit
18/05 14:17
Kosovë, paketa e rimëkëmbjes 1.1 miliardë euro në ndihmë të bizneseve që u dëmtuan nga pandemia
17/05 20:02
Top News – Mustafa për Kurtin: LDK e bëri kryeministër
17/05 15:31