Plagos bashkëshorten italiane/ Arrestohet Kastriot Dema në një fshat të Rrogozhinës
28/01/2021 12:16

Një ngjarje rëndë ka ndodhur në fshatin Ballaj të njësisë administrative Gose të bashkisë Rrogozhinë. Kastriot Dema ka plagosur me thikë pas një konflikti bashkëshorten e tij italiane Karlota. Çifti prej disa vitesh ishte kthyer nga Italia dhe kishin ndërtuar një resort turistik në kodrat e fshatit Ballaj. Pas disa vitesh midis çiftit kanë nisur mosmarrëveshjet duke shkuar deri në dhunë fizike ku para një viti shtetasja italiane kishte marrë urdhër mbrojtje. Por edhe pse kishte urdhër mbrojtje çifti jetonte në të njëjtin apartament. Sipas banorëve të zonës mbrëmjen e djeshme mendohet se shkak I debatit të mbrëmshëm është bere ditëlindja e Karlotës e cila ka festuar ditëlindjen në shoqërinë e disa meshkujve të tjerë. Pas disa orësh që ka filluar festa mendohet se janë konfliktuar me Kastriotin ku ky i fundit në gjak nxehtësi e sipër ka goditur me thikë bashkëshorten e tij e duke i shkaktuar plagë në trup. Sipas banorëve midis Kastrioti është përleshur dhe me personat e tjerë të cilët ishin prezent në lokal. “Gjykata le ta japë të drejtën. Italiania le të divorcohet në Itali. Nuk ka shkuar mirë dhe janë në proces divorci. Nuk e dimë se kush është fajtori, kanë dy fëmijë, i kanë në Itali i mban me dado. I kanë përzënë në Itali dhe se di se si rrinë pa i pa fëmijët. Goca 7, çuni 3 janë moshat e fëmijëve. Ai ka qenë në arrest dhe ka vazhduar gruaja me biznesin, ata patën konflikt dhe biznesin e ka vazhduar ajo. Ajo ka qenë me lloj lloj shoku aty edhe si mund të durojë ai që të vijë gruaja aty. Aty e la, nuk e di se si e kanë lënë, të rrijë në shtëpi të vet por në arrest. Këta vetëm e shtyjnë divorcin”, tha gruaja. Pas ngjarjes është njoftuar policia e cila ka ber të mundur dhe ndalimin e Kastriot Demes.

Trafik në rrugën e Elbasanit, pamjet kur makina e policisë ‘i shpëton’ duke hyrë kundravajtje
05/03 21:26
Top News – Itali, 30 vjet nga eksodi masiv/ Rama dhe Di Maio, memoria e 6 marsit 1991
05/03 21:16
Humbi garën në portal, i vë flakën Drejtorisë Arsimore në Fier, pamjet e zjarrit
05/03 20:42
U vetëvra në spitalin Covid 2/ Familjarët dhe miqtë kërkojnë drejtësi në 30-vjetorin e Xhino Koços
05/03 20:25
Vrau kunatin në tryezë/ Debatuan se kush gatuan më mirë, Korça apo Pogradeci
05/03 19:58
Pro dhe kundër kandidatëve të rinj?/ Çfarë mendojnë qytetarët për listat e partive
05/03 19:42
Top News – Bien infektimet, rriten viktimat/ Shifra të larta në 24 orët e fundit në vend
05/03 19:34
30 vite nga eksodi i shqiptarëve/ Rama në Itali! Di Maio: BE të hapë negociatat me Shqipërinë
05/03 19:16
Top News – Krimi makabër i studentit shqiptar/ Masakër në Rumani, ezkekutoi një familje
05/03 19:16
Top News – Tre grupet që kërcënojnë Shqipërinë/ Raporti, nga kush duhet të ruajmë sigurinë
05/03 19:15
Festat e 7-8 marsit/ Policia paralajmëron mësuesit dhe gratë, të mos mblidhen për të festuar
05/03 18:39
Top News – Plan sekret për festime dhe tubime/ Në terren veprojnë forca të shumta policie
05/03 17:52
Top News – Operacion me dronë, kamera e dylbi/ Policia blindon Shqipërinë për të kapur drogë
05/03 17:52
Top News – 900 mln lekët e krimit, ja kush i mori/ Edhe SPAK ‘fut duart’ në thesin e parave
05/03 17:51
Top News – Djali unik dhe rrethuar me para!/ Vrau babain, ja dëshmitë e para të familjarëve
05/03 17:51
Top News – Urdhër gjerman për zyrtarin e OFL/ Spiunoi trafikantët, u dha dosjen e hetimeve
05/03 17:51
Top News – Vaksinimi masiv i populates/ Nis trajnimi për 400 inferimierëve
05/03 17:45
Humbi garën në portal, i vë flakën Drejtorisë Arsimore në Fier, kapet autori
05/03 17:43
Top News – Pëshëngritësit kampionë/ Veliaj takon Briken Çaljan dhe Evangjeli velin
05/03 15:54
Top News – Ndërtimi i aeroporit të Vlorës/ ‘Madco Construction’ shpallët fitues i tenderit
05/03 15:53