Për reformën nuk ka konsensus/ Të premten PS-PD-LSI duhet të ulen sërish
17/09/2020 15:26

Të premten aktorët politik do ulen sërish përballë njëri- tjetrit në kërkim të një konsensusi për hapjen e listave dhe formulën e re të koalicioneve . Pozicionet e kundërta, 24 orë para mbledhjes së 4 negociatorëve polik zbehin pritshmëritë për një dakortësi mes palëve. Opozita jo parlamentare nuk do te paraqesë asnjë draft, por do shkojë në takim me kërkesën e saj për ekspertizë ndërkombëtare duke rikujtuar se për një situatë të ngjashme Këshilli Politik i është drejtuar për mendim OHDIR. “Të marrim ekpertizën e OHDIR për koalicionet dhe shpërndarjen e mandateve ne respekt edhe te pikës së dakortësuar në marrëveshjen e 14 Janarit. Këshilli edhe më parë për çështje që nuk binim dakord siç ishin kuotat gjinore morëm mendim, nuk përgatitem drafte.”

Top News – Rama-Çështja e detit / Zgjidhja në instancat ndërkombëtare
20/10 15:58
Top News – Presidenti Meta me mesazh të koduar/ ‘Jam për pesha të rënda’
20/10 15:54
LSI e PD me lista të ndryshme/ Zgjedhjet, Kryemadhi: LSI do ketë logon e saj në fletën e votimit
20/10 15:24
“Çohet Presidenti që vetëm President s’është”/ Rama: Çfarë do tjetër ta besosh Covid-in?
20/10 15:21
Top News – Rama publikon videon/ Sharra, si ka qenë dhe si është!
20/10 14:49
Detit/ Rama thotë publikisht zgjidhjen: Do ta trajtojmë në instancat ndërkombëtare
20/10 14:19
Top News – Rama i përgjigjet PD/ Spitalet gati për shtimin e fluksit
20/10 14:05
Rama pas mbledhjes së PS: E turpshme që kemi në zyrën e Presidentit një njeri që ka dalë nga shinat
20/10 12:10
Top News – Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama, takim me drejtuesit politikë
20/10 11:24
Top News – Rama publikon videon/ Sharra, si ka qenë dhe si është!
20/10 11:05
Top News – Rama-Metës-je komandant i LSI/ S’jemi në luftë!
19/10 18:42
Top News – Rama-do jetë vrasëse për shqiperinë/ Një karantinë e dytë…!
19/10 16:08
Bleu në Porto Romano për Fazlliçin toka me 1.5 mln euro, i shiti me 2.7 mln euro
19/10 15:57
Top News – ‘Të shfuqizohen gjobat për maskat’/ Meta rindez ‘luftën’
19/10 15:40
“Akti normativ, maskaradë”/ Mbajtja e maskave, Meta: Si do t’i vjelë gjobat OSHEE?
19/10 15:26
Top News – Ministri grek në Shqipëri/ Kufiri detar pjesë e diskutimeve
19/10 13:02
Top News – Rama fton naftëtarët/ Ulemi bisedojmë, ndërprisni grevën
19/10 12:59
Dendias vjen në Tiranë/ Diskutohen çështjet e mbetura pezull ndër vite
19/10 12:26
Top News – Ruçi bën apel deputetëve/ ‘Jo në mbledhje online nga makina’
19/10 12:22
Rindërtimi në Vorë/ Rama inspekton punën në kantier
19/10 11:51