“Nuk ju duroj pafund, boll se ja keni fut gjumit”, Lela i ashpër me Sefën për opozitën
11/06/2024 22:35

Përjashtime, Kuvende, vula, Përplasje, Padi, Rithemelim, vendime, bashkim, ndarje, janë të gjitha zhvillime të ndodhura në harkun kohor të tre viteve brenda Partisë Demokratike në kërkim të legjitimitetit se cili është kryetari i vërtetë i Partisë Demokratike mes Sali Berishës dhe Lulzim Bashës. Me një vendim unanim, Gjykata e Apelit vendosi këtë të martë që simbolet, selia dhe legjitimiteti i drejtimit të PD t'i takojnë Sali Berishës.

“Nga burgu i Spaçit drejtë politikës”, rrëfimi i fortë i Tomorr Alizotit për pasojat e komunizmit
23/07 23:00
“Të dilnin miqtë dhe të fundosnin”, Alizoti: Ishte një sistem poshtërues
23/07 22:55
A ke ndjesi për hakmarrje? Alizoti: Jam tmerruar kur shoh se si dalin në publik bijtë e gjakatarëve
23/07 22:45
A ka frikë pas asaj që kaloi në diktaturë? Alizoti: Nuk më lejonin ta përqafoja babain në burg
23/07 22:30
I rrëmbyen pasuritë dhe e çuan në SPAÇ, Alizoti flet për dëmet e pakthyeshme që i la komunizmi
23/07 22:15
Prindërit që futën fëmijët në politikë, nga Berisha, Hajdari, Meta dhe Pëllumbi
23/07 22:00
Lufta për numrin 2 në PS, Vangjeli tregon për rastin “Tahiri” dhe fatin e atyre që duan të rrëzojnë liderin
23/07 21:50
“Të gjithë duan të “vrisnin” atin e tyre politik”, analiza e Rakipllarit: Nanon e mundi ai që vetë e solli në politikë
23/07 21:45
Paralajmërimi i Argita Berishës për të hyrë në politikë, Vangjeli: Berishizmi është frymë politike
23/07 21:35
“Pse e kuptonte Luli Basha reformën?”, Duma replikon me Vangjelin: Do ta kuptonte Berisha…
23/07 21:30
Baballarët që futën fëmijët në politikë, Grida Duma: Mund tjua them me emra të gjithë lidhjet
23/07 21:05
Prokurorët e hekurt në luftë dhe paqe me politikën, rrëfimet për shkarkimet të Haxhisë dhe Sollakut
22/07 23:00
“Media është bërë problem, Haxhia: Gjyqtari thotë po merren gazetarët me këtë
22/07 22:45
Deklarata e fortë, Bregu: Të kalosh vetingun, sikur të kalosh varrin… ja çfarë thonë gjyqtarët
22/07 22:30
“Berisha ishte i pari që kuptoi pushtetin e drejtësisë”, Vangjeli: Dje ishte pronar, sot klient
22/07 22:15
“Nuk guxoje të merrje një deputet me forcë”, Sollaku tregon si hetoheshin politikanët
22/07 22:00
Sollaku rrëfen shkarkimin: Sapo erdhën në pushtet kërkuan largimin, krijova “SPAK” e kohës
22/07 21:45
“Ajo zyrë ka një mallkim”, Babaramo dhe Bregu ia thonë në sy: Maks ishe me shumë fat
22/07 21:30
“Më thirri Azem Hajdari”, Maks Haxhia flet për shkarkimin: Nuk isha i butë me komunistët
22/07 21:15
Historia e Kryeprokuroreve, nga lidhjet e politikes tek përplasja e ashpër me kryeministrat
22/07 21:05